| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Radomiak Radom rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Już w niedzielę wyleci na zgrupowanie do tureckiego Belek. – Nie wszyscy z nami polecą, ale najpierw chciałbym o tym poinformować piłkarzy – powiedział Mariusz Lewandowski, szkoleniowiec Zielonych.
Piłkarze rozpoczęli treningi drużynowe w miniony wtorek, ale już od kilku tygodni trenowali indywidualnie. Do rozpoczęcia zmagań ligowych pozostały zaledwie trzy tygodnie, więc na zagranicznym zgrupowaniu zajęcia nie będą mocno ukierunkowane na ciężkie treningi kondycyjne. Zieloni będą bardziej skupiać się na treningach taktycznych i technicznych. W Belek rozegrają cztery sparingi.
– Treningi zawsze są w pewien sposób wyczerpujące dla zawodników. Nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. My z pewnego sposobu prowadzenia drużyny nie rezygnujemy. Mamy plan i się go trzymamy – wyjaśnił Lewandowski. Sparingpartnerami radomian będą: OSK Sepsi, Olimpja Lubljana, Djurgarden oraz FC Botosani. Z Osepsi zmierzą już się dzień po przylocie do Turcji, w poniedziałek 9 stycznia.
– Te mecze sparingowe nie zawsze odzwierciedlają to, co chce się zrobić w pierwszym meczu ligowym. Niektórzy – tak jak my – trenują dwa razy dziennie i do tego grają mecze. Nie będziemy patrzeć stricte, żeby dobrze wyglądać w meczach kontrolnych, bo ten peak formy musi być w tym meczu ligowym z Miedzią Legnica – wyjaśnił trener.
Zimą w Radomiu doszło już do kilku ruchów transferowych. Z klubem pożegnał się Maurides Roque Junior, który został sprzedany za 500 tysięcy euro do niemieckiego St. Pauli. Z kolei do klubu sprowadzono skrzydłowego Berto Cayargę oraz napastnika Jeana Franco Sarmiento. To jednak nie koniec. Według informacji portalu Weszło Zagłębie Lubin zagięło parol na prawego obrońcę Radomiaka, Mateusza Grzybka. Władze prowadzą także rozmowy z innymi piłkarzami, którzy są w stanie wzmocnić drużynę. Chodzi o kolejnego napastnika oraz środkowego pomocnika.
Nie jest tajemnicą, że kilku zawodników z obecnego składu dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu i nie poleci na zgrupowanie do Turcji. – Są tacy zawodnicy. Oni dzisiaj dostaną informację. Najpierw chciałbym przekazać to zawodnikom, a później dopiero wam, mediom – powiedział Lewandowski. – Chcemy umożliwić zawodnikom dalszy rozwój. Bycie w samym procesie treningowym nie jest niczym dobrym dla piłkarzy. Z niektórych nie rezygnujemy, chcemy dać możliwość wypożyczenia, żeby zawodnik grał, miał meczową praktykę – dodał trener.
W ostatnich dniach pojawiły się także informacje, że Lechia Gdańsk mocno zabiega o Filipe Nascimento i złożyła nawet za niego konkretną ofertą. Wszystko wskazuje jednak na to, że Portugalczyk pozostanie w Radomiu co najmniej do końca obecnego sezonu. Zmiana barwy klubowych może nastąpić po wypełnieniu obecnego kontraktu, który obowiązuje do końca czerwca.
– Nie wydaje mi się (żeby Nascimento odszedł zimą–przyp.red) , ja bardzo na niego liczę. Rozmawiałem z nim już parokrotnie. Nie da się ukryć, że ta oferta jest, chce go Lechia i inne zespoły. My też prowadzimy rozmowy, żeby przedłużył z nami kontrakt. To jest jeden z liderów środka boiska – wytłumaczył Lewandowski.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.