W niedzielny wieczór Barcelona wygrała z Atletico Madryt 1:0 w meczu ligi hiszpańskiej. Pod koniec spotkania doszło do bójki pomiędzy Ferranem Torresem a Stefanem Saviciem. Obaj zawodnicy zostali ukarani czerwonymi kartkami, ale to nie koniec. Według informacji hiszpańskiego "Sportu" grozi im nawet kilkanaście meczów zawieszenia.
Duma Katalonii bez Roberta Lewandowskiego w składzie zainkasowała bardzo ważne trzy punkty. Pozwoliło jej to na zachowanie pozycji lidera i zwiększenie przewagi nad drugim Realem Madryt, który w tej samej kolejce przegrał 1:2 z Villarreal. Barca ma obecnie 41 punktów, natomiast Królewscy 38.
W niedzielnym meczu z Atletico Madryt drużyna prowadzona przez Xaviego Hernandeza od początku przejęła inicjatywę i naciskała rywali. Na prowadzenie wyszła w 22. minucie po fantastycznym rajdzie Pedriego i trafieniu Ousmane'a Dembele. Gospodarze musieli gonić wynik, ale dopiero w drugiej połowie zintensyfikowali swoje działania. W końcówce Barca była w ogromnych tarapatach, ale miała sporo szczęścia. W jednej z sytuacji Ronald Araujo wybił piłkę z linii bramkowej.
Jakby tego było mało, to obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W 92. minucie doszło do bójki pomiędzy Torresem a Saviciem. Panowie na kilkanaście sekund zamienili się w zawodowych zapaśników, co nie umknęło uwadze sędziego liniowego. Ten błyskawicznie dał sygnał arbitrowi głównemu, który ukarał obu piłkarzy czerwonymi kartkami. Barca wygrała, ale Xavi w najbliższych meczach prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać ze swojego pomocnika.
The gloves are off!! 🥊
— LaLigaTV (@LaLigaTV) January 8, 2023
Ferran Torres and Stefan Savic are both sent off for this little scrap... 🟥#AtletiBarça pic.twitter.com/Po8DLGLnT0
Według hiszpańskiego "Sportu" obu piłkarzy czeka sroga kara. Jeśli Komisja Ligi uzna zachowanie jako akt agresji, obaj mogą dostać od trzech do dwunastu meczów zawieszenia. Dziennik wskazuje jednak, że biorąc pod uwagę okoliczności, tak długie zawieszenie jest mało prawdopodobne. Incydent może zostać także zakwalifikowany jako drobna przemoc. W takiej sytuacji zawodnicy mogą zostać ukarani maksymalnie trzema meczami zawieszenia. Torres mimo zbliżającej się kary będzie mógł zagrać jeszcze w czwartkowym Superpucharze Hiszpanii. Duma Katalonii zmierzy się z Realem Betis.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.