{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
USA. Gabriel Slonina zadebiutował w dorosłej reprezentacji w meczu towarzyskim

Jeszcze niedawno Gabriel Slonina mógł grać dla Polski. Piłkarz zdecydował się jednak reprezentować barwy USA. W nocy ze środy na czwartek piłkarz zadebiutował w barwach narodowych. Jego drużyna przegrała mecz towarzyski z Serbią 1:2 (1:1).
Wielki transfer niedoszłego kadrowicza. Zagra w czołowym klubie
Jeszcze na początku ubiegłego roku dużo mówiło się o możliwej grze Gabriela Sloniny w reprezentacji Polski. Co więcej, Czesław Michniewicz nawet wysłał bramkarzowi powołanie na czerwcowe zgrupowanie. Ostatecznie jednak nastolatek zdecydował się wybrać grę w kadrze USA, czyli w kraju, w którym się wychował.
Slonina już wcześniej był powoływany do dorosłej reprezentacji kraju, ale do tej pory czekał na debiut. 26 stycznia dostał jednak szansę gry w meczu towarzyskim z Serbią. Bramkarz Chelsea znalazł się w pierwszym składzie i spędził na boisku całe spotkanie. Jego drużyna jednak przegrała z Serbią 1:2 (1:1).
Warto podkreślić, że Slonina dzięki debiutowi przeciwko Serbii stał się najmłodszym bramkarzem w historii tamtejszej kadry. Amerykanin polskiego pochodzenia w maju skończy dziewiętnaście lat.