| Piłka nożna / Liga Konferencji
Bodoe/Glimt jest bardzo mocny przede wszystkim na własnym stadionie, na pewno pomaga mu sztuczna murawa – powiedział były piłkarz Lecha Łukasz Trałka przed spotkaniem Ligi Konferencji. W czwartek poznaniacy rozegrają w Norwegii pierwszy mecz barażowy o awans do 1/8 finału.
To będzie jeden z najważniejszych pojedynków mistrza Polski w tej części sezonu. Lechici zajmując drugie miejsce w grupie Ligi Konferencji awansowali do barażu, w którym zmierzą się z Bodoe/Glimt. Ten zespół zajął trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy, a przed rokiem dotarł do ćwierćfinału LK. Stawką dwumeczu będzie awans do 1/8 finału LK.
Zdaniem Trałki, który przez siedem lat występował w Kolejorzu, to starcie nie ma zdecydowanego faworyta, ale postawa Bodoe/Glimt w rozgrywkach europejskich musi robić wrażenie.
– Norwegowie są "do przejścia", choć patrząc na to, co zrobili w pucharach, to oni mogą wydawać się faworytem. Grali i wygrywali bardzo poważne mecze, ale też musimy pamiętać, ze kluczowi zawodnicy od czasu do czasu opuszczają ten zespół – przyznał.
Rywal Lecha rozgrywki ligowe rozpocznie dopiero w kwietniu, a podopieczni trenera Johna van den Broma mają już za sobą cztery spotkania o punkty. Zdaniem Trałki, wcale nie musi być to atutem mistrza Polski.
– Początkowo tak myślałem, że to dobrze, iż Lech jest w rytmie meczowym i piłkarze mają już minuty w nogach. Z drugiej strony Bodoe/Glimt w poprzednich latach w podobnym okresie pokonywał znacznie lepsze zespoły niż Kolejorz. Tak więc brak rytmu meczowego dla rywali chyba nie ma znaczenia, bo, jak było widać, potrafią zagrać na wysokim poziomie przygotowując się tylko w sparingach – ocenił.
CZYTAJ TEŻ: WZMOCNIENIA BODOE/GLIMT. RYWAL LECHA KUPUJE JAK NIKT INNY W KRAJU
Bodoe/Glimt mecze na własnym stadionie rozgrywa na sztucznej murawie i ten aspekt może stanowić niewielką przewagę ekipy norweskiej.
– Z perspektywy piłkarza mogę powiedzieć, że inaczej się gra na takim boisku. Piłka inaczej się zachowuje, inaczej się odbija, jest różnica nawet w samym poruszaniu się po takiej nawierzchni. Na szczęście rewanż odbędzie się na naturalnej trawie, choć Norwegowie byli na zgrupowaniu w Hiszpanii i z pewnością też będą przygotowani do gry na trawiastym boisku – zauważył.
Krótko po losowaniu w poznańskiej drużynie były obawy o pogodę, bowiem aura w połowie lutego za kołem podbiegunowym mogłaby być znacznie bardziej zimowa niż w Polsce. Tymczasem w czwartek wieczorem w tym portowym mieście przewidywana jest temperatura... dodatnia.
– Sam wybieram się na to spotkanie i też chciałem sprawdzić, czy mam zabrać kalesony, czy nie. Tymczasem pogoda jest podobna jak w Polsce. Może gdybyśmy byli zespołem z południowej Portugalii czy Hiszpanii, to moglibyśmy się obawiać pogody i niskiej temperatury. Zagramy jednak w bardzo podobnych warunkach – zauważył były lechita, który w poprzednim sezonie zakończył piłkarską karierę w Warcie Poznań.
Jak dodał, Lech na początku rundy wiosennej na razie niczym szczególnym nie zaimponował. Trochę martwi go skuteczność i błędy w obronie.
– W ofensywie cieszy to, że Lech stwarza bardzo dużo sytuacji, nie ma z tym kłopotów, a problemem jest ich finalizacja. Sam Mikael Ishak miał kilka dobrych sytuacji, zabrakło mu trochę szczęścia i precyzji. Niektóre spotkania można było szybciej +zamknąć+ i je po prostu wygrać. Natomiast martwi mnie trochę gra defensywy. Przeciwnicy zbyt łatwo dochodzą do bardzo dobrych okazji i to stworzonych nie po akcji kilkupodaniowej, ale po błędach indywidualnych czy stratach – analizował.
Trałka uważa, że właśnie uważna gra w defensywie może być kluczem do awans do 1/8 finału Ligi Konferencji.
– Mistrzostwa zdobywa się defensywą, a ofensywą można wygrać pojedyncze mecze. Dlatego Lech musi być mocno skupiony z tyłu, żeby nie popełnić prostych błędów. Mocną stroną Kolejorza są szybcy skrzydłowi i groźne kontry. Jestem przekonany, że Lech sobie stworzy okazje, by zdobyć bramki i przywieźć do Poznania korzystny wynik – podsumował.
Mecz Bodoe/Glimt z Lechem rozegrany zostanie w czwartek o godz. 18.45. Rewanż odbędzie się tydzień później w Poznaniu.
5 - 4
NK Celje
1 - 0
Lugano
2 - 0
Vikingur Reykjavik
0 - 2
NK Celje
19:00
NK Celje/Fiorentina
19:00
Djurgaarden/Rapid Wien
19:00
Real Betis/Jagiellonia Bialystok
19:00
Chelsea/Legia Warszawa
19:00
Zwycięzca SF 2
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.