To była świetna inauguracja rywalizacji skoczków narciarskich w Zakopanem. W pierwszym konkursie indywidualnym w FIS Cup równych sobie nie miał 16-letni Kacper Tomasiak, a na podium stanął jeszcze Klemens Joniak. Łącznie punktowało aż siedmiu biało-czerwonych.
Czwartkowy konkurs indywidualny w FIS Cup inaugurował bogaty w emocje czas w Zakopanem. Do niedzieli zostaną rozegrane łącznie cztery konkursy na Wielkiej Krokwi. Najpierw skoczkowie będą rywalizować w "trzecioligowym" FIS Cup, a weekend zdominują zawody w Pucharze Kontynentalnym.
Pierwszy indywidualny konkurs dobrze zapowiadał się dla Polaków. Łącznie 10 biało-czerwonych wystartowało w zawodach. I po pierwszej serii było sporo powodów do radości. Pierwsze dwa miejsca zajmowali Kacper Tomasiak i Klemens Joniak, a w dziesiątce byli jeszcze Marcin Wróbel (6.) i Wiktor Szozda (10.).
W serii finałowej do gry włączyli się Austriacy, którzy zajmowali dalsze pozycje po pierwszym skoku. Nie zrobiło to jednak wrażenia na Polakach, którzy wytrzymali presję. Tomasiak i Joniak, po skokach na 137. metr, utrzymali pierwsze dwa miejsce w konkursie. Łącznie w najlepszej "10" było czterech biało-czerwonych.
Skoki Polaków:
Jan Galica – 110,5 m (37.)
Tymoteusz Amilkiewicz – 122,5 m, 122,5 m (18.)
Szymon Zapotoczny – 120 m (34.)
Jarosław Krzak – 129,5 m, 123,5 m (25.)
Szymon Jojko – 117,5 m (35.)
Kacper Tomasiak – 136,5 m, 137 m (1.)
Wiktor Szozda – 135 m, 130 m (7.)
Klemens Joniak – 135 m, 137 m (2.)
Adam Niżnik – 125,5 m, 129 m (17.)
Marcin Wróbel – 129 m, 131 m (10.)
FIS CUP
– piątek, 10.03.2023
12:00 – seria próbna
13:00 – konkurs indywidualny (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja, Smart TV, HbbTV)
PUCHAR KONTYNENTALNY
–sobota, 11.03.2023
14:30 – oficjalny trening
15:30 – seria próbna
17:15 – konkurs indywidualny(TVPSPORT.PL, aplikacja, Smart TV, HbbTV, od 18:00 w TVP Sport)
–niedziela 12.03.2023
9:00 – seria próbna
10:30 – konkurs indywidualny (TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja, Smart TV, HbbTV)
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.