Dach na Stadionie Narodowym w Warszawie oficjalnie zamknięty podczas meczu z Albanią. Taka decyzja zapadła po spotkaniu delegata UEFA z PZPN.
W czwartek rozpoczęły się eliminacje mistrzostw Europy w Niemczech. Z każdej grupy awans wywalczą po dwa zespoły. Później jeszcze odbędą się baraże, które zaplanowane są na marzec przyszłego roku. Wyłonią ostatnich trzech finalistów.
Reprezentacja Polski w piątek zainaugurowała zmagania od wyjazdowego spotkania w Pradze z Czechami. Był to debiut nowego selekcjonera Fernando Santosa. Okazał się bardzo nieudany. Gospodarze szybko strzelili dwa gole, a po przerwie jeszcze podwyższyli prowadzenie. Rezerwowy Damian Szymański zdobył honorową bramkę. W innym meczu tego dnia Mołdawia zremisowała z Wyspami Owczymi 1:1.
Zobacz też: Polska ostatnia w grupie. Sprawdź tabelę
‼️ Dach na Stadionie Narodowym w Warszawie oficjalnie zamknięty podczas meczu z Albanią. Taka decyzja zapadła po spotkaniu delegata UEFA z PZPN. Operator @PGENarodowy także rekomendował grę przy zamkniętym dachu! #POLALB @RadioZET_NEWS #łączynaspiłka
— Mateusz Ligęza (@LigezaMateusz) March 27, 2023
W pierwszym półroczu kadra wystąpi jeszcze trzykrotnie. W czerwcu w trzecim spotkaniu kwalifikacji do Euro 2024 zmierzy się na wyjeździe z Mołdawią. W tym samym oknie na spotkania reprezentacyjne ma dojść też do towarzyskiego starcia w naszym kraju. Według medialnych doniesień jest blisko rozegrania meczu z Niemcami, który ma być oficjalnym pożegnaniem Jakub Błaszczykowskiego.
W marcu czeka nas jeszcze pierwszy tegoroczny występ reprezentacji przed polską publicznością. Długo nie było wiadomo, gdzie zostanie przeprowadzony. Ostatecznie zezwolono na rozegranie spotkania na PGE Narodowym.
Rywalem w drugiej kolejce będzie Albania, która jak dotąd raz wystąpiła w mistrzostwach Europy, siedem lat temu we Francji. Dla tego zespołu będzie to początek zmagań o turniej finałowy.
Zobacz też: Santos zdiagnozował największy problem Polaków przed meczem z Albanią. "Nie możemy tego powtórzyć"
Albańczycy byli rywalami naszych piłkarzy również w eliminacjach do mundialu w Katarze. W tabeli zajęli trzecie miejsce, za Anglikami oraz zespołem Paulo Sousy, do którego stracili dwa punkty.
Zobacz też: skrót meczu Polska – Albania z el. MŚ 2022 [wideo]
Kiedy mecz: poniedziałek 27 marca, godzina 20:45
Gdzie i o której transmisja: od 18:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV oraz od 20:25 w TVP 1
Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow
Prowadzący studio: Mateusz Borek
Goście/eksperci: Janusz Michallik, Jakub Wawrzyniak, Robert Podoliński oraz Sebastian Mila (murawa)
Reporterzy: Jacek Kurowski, Patryk Ganiek oraz Kacper Tomczyk (murawa)
2 - 1
Polska
8 - 0
Malta
0 - 2
Holandia
0 - 0
Litwa
2 - 0
Malta
2 - 2
Finlandia
0 - 1
Finlandia
1 - 0
Litwa
16:00
Malta
18:45
Polska
16:00
Holandia
18:45
Finlandia
16:00
Litwa
18:45
Holandia
16:00
Finlandia
18:45
Polska
17:00
Malta
19:45
Holandia
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.