03 cze 2023 / Piłka nożna / Liga Mistrzów
W sobotę poznamy zwyciężczynie Ligi Mistrzyń 2022/23. O triumf w rozgrywkach zagra zespół, którego piłkarkami są Katarzyna Kiedrzynek oraz Ewa Pajor. Polska napastniczka jest blisko wygrania klasyfikacji strzelczyń. Transmisja finału LM Barcelona – Wolfsburg na żywo w TVP.
Już 10 czerwca w Stambule zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan, który będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej. Sędzią tego spotkania będzie Szymon Marciniak.
Polskich akcentów nie zabraknie także w decydującym spotkaniu Ligi Mistrzyń 2022/23. To 22. edycja tych rozgrywek w piłce kobiecej. Rekordzistkami z ośmioma triumfami są zawodniczki Olympique Lyon. Szanse na drugie zwycięstwo ma FC Barcelona. Ekipa z Katalonii wystąpi w finale po raz trzeci z rzędu. Dwa lata pokonała Chelsea 4:0, a w poprzednim sezonie uległa francuskiej drużynie 1:3.
Zobacz też: Ewa Pajor: Złota Piłka? W tej dyscyplinie liczą się trofea zespołowe [WYWIAD]
Barcelona w drodze do finału okazała się m.in. lepsza od Romy i Chelsea. Koleżanki dokonały tego bez Alexii Putellas. Zwyciężczyni Złotej Piłki 2021 i 2022 dopiero niedawno wróciła do gry po blisko rocznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją.
Jedną z gwiazd VfL Wolfsburg jest za to Ewa Pajor. Polka to zdecydowana liderka klasyfikacji strzelczyń. Zdobył dotychczas osiem bramek. Trzy gole tracą do niej m.in. Aitana Bonmat i Asisat Oshoala z Barcy.
Pajor jednego z goli strzeliła w pierwszym meczu półfinałowym z Arsenalem, zremisowanym 2:2. Taki sam rezultat był po 90 minutach w rewanżu w Londynie. Doszło do dogrywki, w której w 119. minucie bramkę na wagę awansu zdobyła Pauline Bremer.
19:00
Paris Saint-Germain/Aston Villa
19:00
Bayern Monachium/Inter Mediolan
19:00
Arsenal/Real Madrid
19:00
Barcelona/Borussia Dortmund
19:00
Zwycięzca SF 2