Przejdź do pełnej wersji artykułu

Liga Konferencji Europy. Media informują, że PZPN stara się o organizację finału rozgrywek

Łukasz Wachowski i Cezary Kulesza (fot. Getty Images) Łukasz Wachowski i Cezary Kulesza (fot. Getty Images)

Jak poinformował Mateusz Ligęza z Radia ZET, PZPN stara się o to, aby finał Ligi Konferencji Europy w sezonie 2023/2024 lub 2024/2025 został rozegrany w Polsce. Federacja zgłosiła stadion we Wrocławiu.

Jakie będzie pożegnanie Kuby? Znamy szczegóły uroczystości!

Czytaj też:

Igor Dziedzic i Bartosz Paszczela (fot. 400mm.pl)

Igor Dziedzic z Zagłębia Sosnowiec trafił na testy do Frosinone

Jeśli doniesienia okazałyby się prawdziwe i UEFA przyznałaby Polsce finał, byłby to już trzeci decydujący mecz europejskich rozgrywek, który od 2015 roku zorganizowany zostałby w naszym kraju. W finale Ligi Europy na Stadionie Narodowym Sevilla pokonała Dnipro Dniepropetrowsk 3:2, a pierwszą bramkę dla hiszpańskiego zespołu zdobył Grzegorz Krychowiak.

Kluczowe spotkanie drugich w hierarchii klubowych rozgrywek europejskich wróciło do Polski w sezonie 2020/2021. W Gdańsku Villarreal wygrał z Manchesterem United po serii rzutów karnych. Dotychczasowe dwa finały Ligi Konferencji miały miejsce w Tiranie i Pradze.


Źródło: tvpsport.pl
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także