Na 25 arenach w 13 miastach rozegrane zostaną zawody trzeciej edycji Igrzysk Europejskich, które oficjalnie rozpoczną się w środę. Oficjalnie gospodarzem imprezy jest Kraków, ale ze względu na liczbę dyscyplin sportowcy będą rywalizować w czterech województwach.
Kraków będzie gospodarzem największej liczby dyscyplin, bowiem na tamtejszych obiektach gościć będzie ich 11. Impreza zawita także do ośmiu innych miast Małopolski: Krynicy-Zdroju, Krzeszowic, Myślenic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Oświęcimia, Tarnowa i Zakopanego, a także Bielska-Białej i Chorzowa na Śląsku, Rzeszowa w województwie podkarpackim oraz do Wrocławia, który będzie najdalej oddalonym ośrodkiem od centrum igrzysk.
Rozproszenie miejscowości, w których odbywać się będą zawody, miało związek m.in. z ograniczeniem kosztów inwestycyjnych dotyczących budowy nowych obiektów sportowych. Uroczystość otwarcia imprezy odbędzie się w środę na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, choć pierwsze zawody zaplanowano już na wtorek, a znicz zgaśnie w tym samym miejscu 2 lipca.
Ośrodki i obiekty Igrzysk Europejskich 2023:
Bielsko-Biała
Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku-Białej - karate
Chorzów
Stadion Śląski - lekkoatletyka
Kraków
Stadion im. Henryka Reymana - rugby siedem
TAURON Arena Kraków - szermierka
Rynek Główny - padel, teqball
Cracovia Arena - koszykówka 3x3
Centrum Sportu Kolna - slalom kajakowy
Zalew Kryspinów - kajakarstwo sprint
AWF Kraków - pięciobój nowoczesny
Hutnik Arena - tenis stołowy
Zalew Nowohucki - triathlon
Płaszowianka Arena - łucznictwo
Krynica-Zdrój
Góra Parkowa - kolarstwo górskie
Krynica-Zdrój Arena - judo, taekwondo
Krzeszowice
Krzeszowice BMX Park - BMX Freestyle
Myślenice
Myślenice Arena - muaythai, kickboxing
Nowy Sącz
Park Strzelecki - breaking
Nowy Targ
Nowy Targ Arena - boks
Oświęcim
Pływalnia w Oświęcimiu - pływanie artystyczne
Rzeszów
Pływalnia w Rzeszowie - skoki do wody
Tarnów
ANS Tarnów - wspinaczka sportowa
Centrum Sportów Plażowych - piłka ręczna plażowa, piłka nożna plażowa
Jaskółka Arena - badminton
Wrocław
Strzelnica sportowa - strzelectwo
Zakopane
COS Zakopane - skoki narciarskie
Medale
1 ![]() | 35 | 26 | 39 | 100 |
2 ![]() | 21 | 17 | 19 | 57 |
3 ![]() | 21 | 12 | 8 | 41 |
4 ![]() | 20 | 16 | 27 | 63 |
5 ![]() | 17 | 19 | 26 | 62 |
6 ![]() | 13 | 19 | 18 | 50 |
7 ![]() | 12 | 10 | 27 | 49 |
8 ![]() | 10 | 10 | 18 | 38 |
9 ![]() | 9 | 9 | 20 | 38 |
10 ![]() | 8 | 6 | 5 | 19 |
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1004 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.