| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Żółto-Czerwoni przygotowują się pod okiem trenera Adriana Siemieńca do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Białostocki zespół jest już po badaniach, ma za sobą kilka treningów. – Pierwsze dni były skupione wokół testowania zawodników. Musimy sprawdzić, na jakim jesteśmy etapie i wyznaczyć drogę do dalszej pracy, ale chcemy trenować intensywnie niezależnie od okresu, w którym jesteśmy – mówi trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.
Powrót z urlopu
Po trzytygodniowej przerwie sztab szkoleniowy z drużyną wrócili do treningów, by przygotować się do nadchodzących rozgrywek PKO Ekstraklasy. Żółto-Czerwoni pod okiem Adriana Siemieńca trenują na razie w ośrodku przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Wkrótce wyjadą na letnie zgrupowanie.
– Miałem wyjechać na staż trenerski, ale z powodów rodzinnych to mi się nie udało. Czy wypocząłem na urlopie? A czy moja żona będzie czytała tę wypowiedź? Będąc poważnym, to niestety nie udało mi się wypocząć. Urlop był dla mnie bardzo pracowity. Żona jest na mnie zła, ale tak jest czasami. Trzeba wykonać pracę, po to, żeby później trener mógł odpoczywać, a zawodnicy ciężko pracować i zespół wygrywał. Chcemy trenować intensywnie niezależnie od okresu, w którym jesteśmy. W pierwszych dniach testowaliśmy piłkarzy, by dowiedzieć się, w jakim miejscu przygotowań jesteśmy – powiedział trener Jagi.
Siemieniec ma twardy orzech do zgryzienia. Obecnie z zespołem trenuje około 20 piłkarzy. Wszystko przez to, że część zawodników rozwiązała z klubem kontrakt, a troje młodzieżowców pojechało na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji polski przed startem mistrzostw Europy. Do Jagi dołączyło natomiast dotychczas trzech zawodników.
– Taka jest piłka i są momenty, w których zmiany są potrzebne. Patrzymy na to z optymizmem i jesteśmy cierpliwi. Ważne, by robić ruchy dobrze i mądrze, a nie szybko. Chcemy od pierwszej kolejki grać i wygrywać, ale musimy mieć na uwadze to, że czeka nas cały sezon, a nie tylko kilka pierwszych kolejek. Dyrektor sportowy i prezes bardzo mocno pracują nad tym, żeby wzmocnić kadrę i zbudować drużynę, a ja ich w tym procesie wspieram – powiedział Siemieniec.
Duże zmiany zaszły również w sztabie szkoleniowym. Trener Adrian Siemieniec wraz z początkiem przygotowań do nowego sezonu zaproponował władzom Jagiellonii roszady. Tym samym ze swoimi stanowiskami pożegnali się między innymi dotychczasowy trener bramkarzy, trener przygotowania fizycznego czy też fizjoterapeuta.
– Każda decyzja niesie za sobą inne powody i argumenty. Jest nowy trener, to i czasami są zmiany w sztabie. To jest profesjonalna piłka i takie rzeczy się zdarzają. Jest z nami Mateusz Borzym, który pełni funkcję trenera przygotowania motorycznego razem z trenerem Grzegorzem Arłukowiczem. Doszła fizjoterapeutka pani Katarzyna Emich. Jako osoba, która wspomaga nas w procesie treningowym jest też trener bramkarzy drugiego zespołu Piotr Grzybko – mówił Siemieniec.
29 czerwca Jagiellonia wyjedzie na zgrupowanie do Kępy. W czasie przygotowań do nowego sezonu Żółto-Czerwoni rozegrają przynajmniej cztery mecze sparingowe. Spotkanie z MFK Zemplin Michałowcami rozegrane będzie 15 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Tydzień później zespół Siemieńca rozpocznie rozgrywki ligowe od wyjazdowego meczu z Rakowem Częstochowa.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.