{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Igrzyska Europejskie 2023. Niedzielne finały na strzelnicy bez Polaków

W żadnej z niedzielnych konkurencji strzeleckich Igrzysk Europejskich Polacy nie dostali się do finałów. W karabinie trzy postawy wygrał Węgier Zalan Pekler, a w skeecie triumfowali Martina Bartolomei z Włochy i Szwed Erik Svensson.
Sprawdź niedzielne wyniki Polaków podczas IE
Czytaj też:

Igrzyska europejskie. Kacper Baksalary nadzieją na olimpijskie medale. Po zawodach jest też... myśliwym
W karabinie trzy postawy Tomasz Bartnik i Maciej Kowalewicz zajęli, odpowiednio, 15. i 18. miejsce w kwalifikacjach i nie awansowali do ścisłego finału.
Reprezentanci Polski również w konkurencji skeetu nie przeszli przez eliminacje – Natalia Szamrej zajęła w 28. miejsce, a Kacper Baksalary był 15.
Po złoto sięgnęli za to reprezentanci Włoch, Węgier i Szwecji. Ci pierwsi jak na razie najlepiej radzą sobie na strzelnicy we Wrocławiu. Zdobyli już siedem medali, w tym trzy razy stanęli na najwyższym stopniu podium. Polacy z dwoma krążkami – złotym i brązowym – są na szóstym miejscu.
W poniedziałek o medale powalczą kobiety w karabinie trzy postawy, pary mieszane w skeecie i kobiety w pistolecie szybkostrzelnym.
Medaliści konkurencji strzeleckich
karabin trzy postawy – mężczyźni
1. Zalan Pekler (Węgry)
2. Jiri Privratsky (Czechy)
3. Alexander Schmirl (Austria)
skeet – mężczyźni
1. Erik Svensson (Szwecja)
2. Dainis Upelnieks (Łotwa)
3. Eetu Kallioinen (Finlandia)
skeet – kobiety
1. Martina Bartolomei (Włochy)
2. Emmanouela Katzouraki (Grecja)
3. Nadine Messerschmidt (Niemcy)