| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Jordan Majchrzak przez ostatni rok przebywał na wypożyczeniu z Legii Warszawa do AS Roma. Młody napastnik zadebiutował nawet w Serie A. Po długim czasie pod znakiem zapytania, przyszłość juniora zaczyna się klarować.
W marcu Jordan Majchrzak pojawił się na ustach piłkarskiej Polski. 18-letni napastnik zadebiutował w Serie A jako zawodnik AS Roma. Atakujący był wypożyczony do drużyny młodzieżowej z Legii Warszawa, ale z czasem zyskał uznanie Jose Mourinho i rozpoczął treningi z pierwszym zespołem. Finalnie gracz zakończył sezon z jednym meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dodatkowo wystąpił 21 spotkaniach Primavery, gdzie spędził na boisku 1138 minut. W tym czasie zdobył trzy bramki i miał dwie asysty.
Wiele wskazywało na to, że Roma wykupi zawodnika. Zimą władze włoskiego klubu czyniły starania w tym kierunku, a dodatkowo próbowały obniżyć cenę wykupu. Legia nie chciała się zgodzić na takie rozwiązanie. Pojawiały się wieści, że temat wciąż jest aktywny, ale pod koniec sezonu nastała cisza. Finalnie ekipa z Serie A nie zdecydowała się aktywować klauzuli wykupu, a do Legii trafiła informacja, że piłkarz nie zostanie pozyskany.
Majchrzak spogląda w kierunku seniorów
Dla Majchrzaka kluczowe w najbliższych dniach będą mistrzostwa Europy do lat 19, które dla biało-czerwonych rozpoczną się 3 lipca. Napastnik znalazł się w kadrze i będzie miał szansę rywalizować z Portugalią, Włochami i Maltą.
W tle Euro toczyć będą się dyskusje o przyszłości Majchrzaka. Wiele wskazuje na to, że celem będzie seniorski futbol w pełnej skali. W marcu ojciec piłkarza opowiadał nam, że już rok temu pojawiały się inne propozycje. – Tak było, choć nie mówię, że były to oferty z innych krajów. Takie propozycje do rodziców docierają na końcu. Roma była jednak ciekawą opcją, a Jordan jest odważnym chłopakiem, który chciał podjąć rękawicę. Trzeba zmierzyć się z nowym krajem i językiem, ale sądzę, że to był krok zrobiony w dobrą stronę i dający sporo radości – opowiadał Robert Majchrzak.
Z informacji TVPSPORT.PL wynika, że młody napastnik budzi zainteresowanie trzech zespołów z PKO Ekstraklasy. Pomysłem jest też pierwsza liga, w której atakujący mógłby liczyć na większą dawkę minut. Wojskowi planują ponowne wypożyczenie 18-latka.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.