Reprezentanci Polski pokonali już Słoweńców, Brazylijczyków i Kanadyjczyków w trzecim turnieju w Lidze Narodów 2023. Nasi siatkarze rozegrają jeszcze jedno spotkanie w fazie zasadniczej rozgrywek – z Japonią. Gdzie oglądać transmisję meczu? O której początek?
Polscy siatkarze idą jak burza przez trzeci turnieju Ligi Narodów. W trzech dotychczasowych starciach w Pasay City na Filipinach odnieśli same zwycięstwa. Teraz staną przed szansą na zamknięcie rywalizacji w ostatnim turnieju z kompletem wygranych.
Na otwarcie trzeciego tygodnia zmagań biało-czerwoni pokonali po tie-breaku reprezentację Słowenii. To był dla nich już piąty mecz podczas tegorocznych rozgrywek toczący się na pełnym dystansie. W każdym z tych przypadków górą byli siatkarze Nikoli Grbicia.
Później przyszły jeszcze zwycięstwa 3:1 z Brazylią i 3:0 z Kanadą. W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej VNL Polaków czeka jednak bardzo trudna przeprawa. Ich rywalami będą Japończycy, którzy są liderami tabeli i przegrali tylko jedno z 11 meczów.
Zobacz też: Tak Polacy rozbili Kanadę. Zobacz najważniejsze akcje! [SKRÓT]
Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 13:00. Transmisja w TVP 1, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Spotkanie skomentują Piotr Dębowski i Radosław Panas.
Kiedy i o której mecz: niedziela, 9 lipca o 13:00
Kto skomentuje: Piotr Dębowski, Radosław Panas
Prowadzący studio: Marcin Rams, Krzysztof Ignaczak
Goście/eksperci: Fabian Drzyzga, Zbigniew Bartman
Transmisja: studio od 12:35 w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, HbbTV, Smart TV, od 12:52 w TVP 1
5.07 Polska – Słowenia 3:2 (29:31, 21:25, 25:20, 25:20, 15:13)
7.07 Polska – Brazylia 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:21)
8.07 Polska – Kanada 3:0 (25:21, 25:23, 27:25)
9.07 (13:00) Japonia – Polska
rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski