Mistrzowie Hiszpanii szukają wzmocnień na różnych płaszczyznach. Spoglądają w kierunku... byłych zawodników. Z informacji hiszpańskiego "Sportu" wynika, że Barcelona rozważa sprowadzenie Thiago Alcantary. Pomocnik był boiskowym kolegą Xaviego Hernandeza. Teraz może zostać jego zawodnikiem.
To brzmi wręcz niewiarygodnie, ale może stać się prawdą. Blaugrana rozważa transfer... Thiago Alcantary. Pomocnik reprezentował barwy Barcelony w latach 2008–2013. Jest wychowankiem mistrza Hiszpanii, byłym zawodnikiem drużyn młodzieżowych i rezerw.
Thiago nie pokazał pełni swojego potencjału na Camp Nou. Rozegrał 68 spotkań w lidze hiszpańskiej, łącznie uzbierał 100 występów w koszulce Barwy. Był członkiem zespołu Pepa Guardioli. Na swoim koncie zapisał Ligę Mistrzów, cztery mistrzostwa kraju, dwa puchary i cztery Superpuchary Hiszpanii.
Jego kariera rozwinęła się poza stolicą Katalonii. W kolejnych latach piłkarz występował w Bayernie Monachium i Liverpoolu. Świetnie spisywał się szczególnie w lidze niemieckiej.
Teraz piłkarzowi pozostał jedynie rok kontraktu na Anfield. Brytyjskie media donoszą, że Liverpool zgodziłby się sprzedać pomocnika za "przystępną kwotę". Xavi Hernandez doskonale zna umiejętności i charakter Hiszpana, który... był jego boiskowym kolegą.
W letnim okienku transferowym zespół Juergena Kloppa pozyskał dwóch pomocników: Dominika Szoboszlaia i Alexisa Mac Allistera. Między innymi dlatego też mógłby pożegnać się z 32-letnim zawodnikiem.