W sobotę drużyna Liverpoolu udała się do niemieckiego Baden-Wuerttemberg, aby kontynuować przygotowania do nadchodzącego sezonu Premier League. Juergen Klopp zabrał ze sobą 32 zawodników, a wśród nich znalazł się polski bramkarz, Fabian Mrozek.
Mrozek do Liverpoolu przeniósł się w sierpniu 2020 roku z FC Wrocław Academy. 19-latek w całym poprzednim sezonie wystąpił w 40 meczach młodzieżowych drużyn The Reds, tracąc w nich 56 bramek i zachowując 14 czystych kont. W Niemczech będzie miał okazję pokazać się w sparingach z Karlsruher FC (środa, 19 lipca) i Greuther Furth (poniedziałek, 24 lipca).
Na pokładzie samolotu znalazły się największe gwiazdy Liverpoolu, takie jak Mohamed Salah, Virgil van Dijk, Alisson Becker czy Trent Alexander-Arnold. Nie zabrakło też nowych nabytków w postaci Alexisa Mac Allistera czy Dominika Szoboszlaia. Do Niemiec udało się sześciu golkiperów – Alisson, Mrozek, Adrian, Caoimhín Kelleher, Marcelo Pitaluga i Vitezslav Jaros.
Liverpool poprzedni sezon ligowy zakończył na 5. miejscu, co zapewniło klubowi udział w Lidze Europy. The Reds w ramach przygotowań do nowych rozgrywek zmierzą się jeszcze z Leicesterem City (niedziela, 30 lipca), Bayernem Monachium (środa, 2 sierpnia) i SV Darmstadt 98 (poniedziałek, 7 sierpnia). Sezon rozpoczną od wyjazdowego meczu z Chelsea (niedziela, 13 sierpnia).