To nie był mecz reprezentacji Polski. W finale Uniwersjady w Chengdu biało-czerwoni musieli uznać wyższość Włochów, którzy zwyciężyli 3:0. Rozgrywki Polacy zakończyli zatem ze srebrnymi medalami.
Do finału Polacy przystępowali będąc jedyną niepokonaną kadrą na turnieju. Co więcej, wszystkie pięć dotychczasowych meczów wygrali bez straty seta. Reprezentanci Włoch w grupie przegrali 2:3 z Niemcami. Później jednak pewnie rozprawili się z Brazylią, Argentyną i Chinami.
W finałowe starcie lepiej weszli Włosi, którzy na pierwszej przerwie, wziętej na życzenie polskiego trenera, prowadzili 10:6. I długo bezpieczny dystans utrzymywali. Gdy Polacy mieli piłki na zmniejszenie strat do dwóch punktów, to brakowało skuteczności. Udało się to dopiero po sytuacyjnym ataku Mateusza Poręby, a chwilę później po świetnej grze w obronie Polacy doprowadzili do remisu 20:20.
W końcówce seta niestety znów odjechali. Ze stanu 22:22 zrobiło się 22:24 i ostatecznie partii nie udało się uratować. Polacy mieli w górze piłki na grę na przewagi, ale ostatecznie to Włosi wygrali do 23.
Drugi set też zaczął się kiepsko. Włosi naciskali zagrywką, stawiali szczelny blok i prowadzili już 5:1. Polacy z czasem zaczęli wracać i zbliżyli się na punkt (11:12). Radość była jednak chwilowa. Blok i as serwisowy Włochów pozwolił im znów odskoczyć (11:15).
A nasza strata rosła i w pewnym momencie była już ośmiopunktowa. Zaczęły przytrafiać się proste błędy, które tylko napędzały rywali. Ci już prowadzenia nie oddali. Zwyciężyli drugą partię 25:18.
Polacy na początku trzeciego seta trzymali jeszcze tempo rywali, ale z czasem znów musieli gonić (5:8). Jak się okazało – skutecznie. Po chwili było 9:8.
Później oba zespoły weszły na jeszcze wyższy poziom. Dwa asy z rzędu dały kolejne jednopunktowe prowadzenie Polakom (15:14). Emocje wdawały się we znaki obu zespołom, a przy stanie 17:17 sędzia ukarał czerwoną kartką Dawida Wocha i Paolo Porro. Po raz kolejny decydująca okazała się nerwowa końcówka. I znów lepiej wytrzymali ją Włosi, choć mimo prowadzenia 24:21 musieli walczyć na przewagi. Ostatecznie wygrali jednak 28:26, cały mecz 3:0 i sięgnęli po złoto Uniwersjady. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania ze srebrnym medalem.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.