Harry Maguire od kilku miesięcy jest jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy reprezentacji Anglii, a po kolejnym meczu Synów Albionu na obrońcę po raz kolejny spadła lawina negatywnych komentarzy. W obronie piłkarza Manchesteru United stanął były kapitan reprezentacji David Beckham.
Mimo że wtorkowy mecz Anglii ze Szkocją był towarzyski, miał on wyjątkowe znaczenie, bo przypadł na 150. rocznicę pierwszego w historii piłki nożnej meczu międzynarodowego, właśnie z udziałem tych drużyn. Piłkarze Garetha Southgate'a wygrali na Hampden Park w Glasgow 3:1 (gole dla Anglików strzelili: Phil Foden, Jude Bellingham i Harry Kane), ale nawet mimo zwycięstwa, sporo mówiło się o postawie Harry'ego Maguire'a. Obrońca Manchesteru United w 67. minucie meczu przy stanie 2:0 tak nieszczęśliwie interweniował w polu karnym, że trafił do własnej bramki. Jak nie trudno się domyślić, w Internecie ponownie zawrzało.
Krytykowanego piłkarza próbował pocieszać David Beckham. Jak informują brytyjskie media, były kapitan reprezentacji wysłał Maguire'owi SMS-a, w którym nalegał, by piłkarz zingnorował krytyków. Przy okazji miał go też pochwalić za sposób, w jaki piłkarz radzi sobie z falą prześmiewczych komentarzy.
"Beckham wie, jak to jest być celem, sam spotkał się z ostrą krytyką po mundialu w 1998 roku, gdy dostał czerwoną kartkę w meczu z Argentyną. Udało mu się przez to przejść i jest pewien, że Harry może zrobić to samo. Otrzymanie wiadomości od kogoś takiego, było dla Harry'ego czymś wielkim. Becks powiedział mu, by trzymał głowę wysoko" – czytamy w The Sun.
Głos na temat tego, co dzieje się wokół Maguire'a zabrał także selekcjoner Anglików Gareth Southgate, który po meczu ze Szkocją powiedział, że nigdy nie spotkał się z takim traktowaniem piłkarza. Na łamach mediów o spokój apelowała również mama zawodnika Zoe Maguire, która w jednym z wywiadów stwierdziła: – Poziom negatywnych i obelżywych komentarzy, jakie otrzymuje mój syn, jest haniebny.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.