{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Serie A. Zlatan Ibrahimović zostanie doradcą zarządu Milanu

Ciągnie wilka do lasu! Zlatan Ibrahimović niedawno zakończył karierę, ale już ma zamiar powrócić do świata futbolu. Według informacji włoskich mediów, 41-latek znów pojawi się w Milanie, lecz w zupełnie nowej roli.
Co za gol Milanu! To trzeba zobaczyć [WIDEO]
Choć Szwed grał w wielu znakomitych klubach – między innymi w Juventusie, Barcelonie czy PSG – to tylko do Milanu wracał dwukrotnie. W barwach tej drużyny zagrał również po raz ostatni, bowiem wraz z zakończeniem ubiegłego sezonu zawiesił buty na kołku. Ibrahimović zdobył łącznie 93 bramki w 163 meczach dla Rossonerich.
Napastnik rozstał się z boiskiem, ale nie odszedł całkowicie od sportu. Wszystko wskazuje bowiem na to, że 41-latek znów podejmie pracę przy futbolu. "Zlatan Ibrahimović i Milan – niekończąca się opowieść jest gotowa na start od nowa" – napisał na portalu X włoski dziennikarz Nicolo Schira.
Szwedzka legenda wróci do Mediolanu w zupełnie innym charakterze. Jak informują tamtejsi dziennikarze, Ibrahimović będzie kimś w rodzaju menedżera, doradzającego zarządowi klubu. Tuttomercatoweb ujawniło, że były napastnik spotkał się z właścicielem Milanu, Gerrym Cardinale, a komunikat w tej sprawie powinien pojawić się niebawem.
Po 11. kolejkach Milan zajmuje trzecie miejsce w Serie A. Rossoneri plasują się na tej samej pozycji w grupie F Ligi Mistrzów, przegrywając jak na razie rywalizację z Borussią Dortmund i Paris Saint-Germain.