Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich 2023/2024 rozpocznie się już 25 listopada od zawodów w Ruce. Reprezentacja Słowenii ogłosiła skład na pierwsze zawody. Zabrakło w nim drużynowego mistrza świata, Lovro Kosa.
W myśl najnowszych przepisów FIS, na starcie Pucharu Świata najlepsze reprezentacje mogą wystawiać maksymalnie pięciu zawodników. Celem tego ruchu jest pomoc (danie większych szans) nacjom, które nie odgrywały dotąd pierwszoplanowych ról w konkursach. Jak można się domyślić, roszada ta nie została ciepło przyjęta przez liderów dyscypliny.
Boleśnie odczuwa ją między innymi reprezentacja Słowenii. W składzie na pierwszy konkurs PŚ w tym sezonie znalazło się pięciu skoczków: Anze Lanisek, Timi Zajc, Peter Prevc, Ziga Jelar i Domen Prevc. Tym samym do zawodów nie "załapał się" Lovro Kos, czyli drużynowy mistrz świata z 2023 roku. Razem ze swoją kadrą wywalczył również srebrny krążek igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.
Kolejnym przystankiem PŚ po Finlandii będzie norweskie Lillehammer.