Do niespodzianki doszło w Barranquilli w meczu 5. kolejki eliminacji MŚ w Ameryce Południowej. Reprezentacja Kolumbii pokonała faworyzowaną Brazylię 2:1 (0:1). Oba gole dla gospodarzy strzelił Luis Diaz, który niedawno przeżywał rodzinny dramat.
Miesiąc temu Brazylia uległa na wyjeździe Urugwajowi 0:2. W tamtym spotkaniu kontuzji nabawił się Neymar. W starciu z Kolumbią Canarinhos musieli radzić sobie bez swojego kapitana, który nie będzie zdolny do gry przez kilka miesięcy.
Mimo osłabienia goście rozpoczęli spotkanie zgodnie z planem. Już w 4. minucie prowadzenie dał im Gabriel Martinelli. Napastnikowi Arsenalu asystował Vinicius Junior. Gwiazda Realu Madryt swój występ zakończyła już w 27. minucie. Uraz nie pozwolił 23-latkowi na kontynuowanie gry. W jego miejsce wszedł Joao Pedro.
Podrażnieni Kolumbijczycy wzięli się mocno do pracy, ale ich starania długo nie przyniosły efektu w postaci bramki. Między innymi, dlatego że świetnie w bramce przyjezdnych spisywał się Alisson Becker.
W końcówce drugiej połowy gospodarzom w końcu udało się pokonać bramkarz Liverpoolu. Dwukrotnie w ciągu czterech minut zrobił to jego klubowy kolega – Luis Diaz, który do bramki Brazylii trafił w 75. i 79. minucie. Co ciekawe, oba gole 26-latek strzelił po uderzeniach głową. Skrzydłowemu The Reds asystowali Cristian Borja i James Rodriguez.
Bohater reprezentacji Kolumbii kilka dni temu mierzył się z rodzinnym dramatem. 28 października skrajnie lewicowa paramilitarna grupa ELN (Armia Wyzwolenia Narodowego) porwała jego rodziców ze stacji benzynowej w rodzinnym mieście Diaza – Barrancas, niedaleko granicy z Wenezuelą.
Matka została uwolniona po kilku godzinach, a ojciec w zeszłym tygodniu. Piłkarz Liverpoolu trzy dni temu spotkał się z ojcem Luisem Manuelem po raz pierwszy od jego uwolnienia.
Luis Manuel Diaz był trenerem w jedynej szkole piłkarskiej w Barrancas. Przyczynił się do błyskawicznej kariery syna, pierwszego Kolumbijczyka rdzennego pochodzenia, który stał się częścią elity światowego futbolu. Rdzenni mieszkańcy stanowią tylko 4,4 proc. ludności kraju.
Diaz ma na koncie 44 występy w reprezentacji i 11 goli. W zeszłym roku przeszedł z FC Porto do Liverpoolu za 60 mln euro.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.