Przejdź do pełnej wersji artykułu

Porażka Polek w ostatnim teście przed MŚ. Biało-czerwone postawiły się mistrzyniom świata

(fot. PAP / Adam Warżawa) (fot. ZPRP / Paweł Bejnarowicz)

Polska przegrała w Lillehammer z Norwegią 25:27 (10:15) w ostatniej kolejce spotkań turnieju piłkarek ręcznych Posten Cup. Drużyna gospodarzy turnieju z kompletem punktów triumfował w imprezie.

👉 Biało-czerwone nie zwalniają. Kolejne zwycięstwo przed MŚ

Czytaj też:

Karolina Kudłacz-Gloc i trener Arne Senstad

Karolina Kudłacz-Gloc od dwóch lat nie gra w reprezentacji Polski, a błyszczy w Lidze Mistrzów. "Drzwi nie są zamknięte"

W porównaniu do sobotniego meczu z Angolą selekcjoner polskiego zespołu ponownie zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Paulina Uścinowicz oraz Mariola Wiertelak zastąpiły Nikolę Głębocka i Darię Michalak.

Pierwsza połowa potwierdziła klasę Skandynawek. Długo na dwa trafienia zespołu gospodarzy Polki były w stanie zrewanżować się jednym. Zgodnie z przewidywaniami dobre zawody rozgrywała Nora Mork. Sześciokrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń do przerwy miała na koncie cztery gole.

Trener Senstad reagował zmianami personalnymi. W drugiej linii biało-czerwonych w miejsce Karoliny Kochaniak-Sali i Aleksandry Rosiak po kwadransie gry pojawiły się Emilia Galińska i Aleksandra Tomczyk. Marlenę Urbańską na obrocie zastąpiła natomiast Sylwia Matuszczyk. Dopiero w końcówce tej części gry Polki zdobyły trzy bramki z rzędu, korygując wynik do stanu 10:14.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, a podopieczne Senstada ponownie zaliczyły trzy kolejne gole (14:16). Dodatkowo Adrianna Płaczek obroniła rzut karny egzekwowany przez Camillę Herrem. Pod koniec trzeciego kwadransa ta historia się powtórzyła.

Finałowe minuty, głównie dzięki Polkom, przyniosły sporą dawkę emocji. Wszystko za sprawą wariantu w ataku 7 na 6 kosztem bramkarki i z wykorzystaniem dwóch obrotowych. Po bramce z koła Matuszczyk Skandynawki miały tylko jednego gola w zapasie (24:23). Końcowe akordy meczu ponownie należały do bardziej doświadczonych Norweżek.

Polki udział mistrzostwach świata, w duńskim Herning, rozpoczną w czwartek 30 listopada w meczu przeciwko Iranowi. Dwa dni później zmierzą się z Japonią, a w poniedziałek 4 grudnia z Niemkami.

Posten Cup, Norwegia:
Norwegia
Polska 27:25 (15:10)

Polska: Płaczek, Zima – Zimny, Kobylińska 4, Balsam 2, Wiertelak, Matuszczyk 3, Górna, Tomczyk 1, Rosiak 2, Urbańska 1, Kochaniak-Sala 5, Masna, Uścinowicz, Galińska 6, Nocuń 1

Najwięcej goli dla Norwegii: Herrem 5, Ingstad, Bakkerud, Deila oraz Moerk – po 4

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także