Zwycięstwem 3:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Arsenalu U19 z PSV Eindhoven U19 w ostatnim meczu fazy grupowej Lidze Młodzieżowej UEFA. Cały mecz w zespole londyńskiej drużyny rozegrał Michał Rosiak. Mimo swojego pierwszego zwycięstwa Kanonierzy pożegnali się z rozgrywkami. O 18:45 te same zespoły zmierzą się w seniorskiej odsłonie Ligi Mistrzów. Relację tekstową na żywo z meczu, w którym od pierwszych minut zagra Jakub Kiwior, będzie można śledzić na TVPSPORT.PL.
Arsenal do Eindhoven jechał ze świadomością, że niezależnie od wyniku zajmie ostatnie miejsce w grupie B. W pięciu poprzednich spotkaniach drużyna z Londynu wywalczyła tylko 1 punkt. We wszystkich tych meczach wystąpił Rosiak. We wtorek został ustawiony na prawej obronie.
Na przerwę obie strony schodziły przy rezultacie 1:1 – dla gości trafił Amario Cozier-Dubbery, a dla gospodarzy Jesper Uneken. W drugiej części drugiego gola dołożył Cozier-Dubbery, a wynik ustalił Josh Nichols. Wygrana Arsenalu pokrzyżowała plany PSV na wyjście z grupy. Awans wywalczyły kolejno Lens i Sevilla.
Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki, Rosiak w obecnym sezonie wystąpił w 19 meczach młodzieżowych zespołów Arsenalu, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty. Zawodnik Kanonierów w 2023 roku rozegrał 5 spotkań w reprezentacji Polski U19.
O 18:45 dojdzie do starcia seniorskich drużyn PSV z Arsenalem. Istnieje spora szansa, że w wyjściowym składzie przyjezdnych znajdzie się Jakub Kiwior. Relację tekstową na żywo z tego spotkania będzie można śledzić na TVPSPORT.PL.
5 - 0
Inter Mediolan
2 - 1
Arsenal Londyn
0 - 1
Paris Saint-Germain
2 - 2
Bayern Munchen
1 - 2
Arsenal Londyn