| Siatkówka / Rozgrywki Ligowe
Reprezentanci polski świetnie spisują się na zagranicznych boiskach siatkarskich. Do zwycięstwa swoje drużyny po raz kolejny poprowadzili Bartosz Kurek i Joanna Wołosz, a także Magdalena Stysiak. Atakująca tureckiego Fenerbahce była najlepiej punktującą zawodniczką w meczu z Besiktasem Stambuł wygranym przez jej zespół 3:0 (26:24, 25:21, 25:16).
Liderki tabeli kobiecej ligi tureckiej zmierzyły się z dziewiątą drużyną. Jedynie w pierwszym secie przeciwniczki były w stanie zagrozić drużynie Stysiak. Wtedy jednak w zespole Fenerbahce zadziałał dobry serwis i skuteczne ataki naszej zawodniczki. W pozostałych partiach większych problemów już nie było i siatkarki Stefano Lavariniego odniosły piętnaste ligowe zwycięstwo z rzędu.
Stysiak dla swojej drużyny zdobyła najwięcej punktów, bo aż 19. Co więcej, jej skuteczność w ataku wyniosła 70 procent. Polka po raz kolejny udowodniła, jak dobrą decyzją było sprowadzenie jej do tureckiego zespołu.
Fenerbahce jest liderem ligi, a na drugim miejscu plasuje się Eczacibasi – zespół Martyny Czyrniańskiej. Następny mecz liderek odbędzie się 4 lutego, a ich rywalkami będą siatkarki Galatasaray, który plasuje się obecnie na szóstej pozycji.