{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Granerud podjął decyzję! "Nie ma sensu walić głową w mur"

Halvor Egner Granerud wycofał się z zawodów Pucharu Świata! Powodem decyzji norweskiego skoczka jest słabsza forma w ostatnich tygodniach. – Nie ma sensu co tydzień walić głową w mur – powiedział w rozmowie z norweską telewizją NRK.
Zniszczoł tłumaczy dyskwalifikację. "Trudno, stało się. Przepraszam"
W ubiegłym sezonie Halvor Egner Granerud był najlepszym skoczkiem w stawce Pucharu Świata. Wygrał Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, a końcową klasyfikację zakończył na pierwszym miejscu. Obecne zmagania nie są dla niego jednak zbyt udane. W PŚ zajmuje bowiem dopiero 16. miejsce.
Przed zawodami indywidualnymi mistrzostw świata w lotach Granerud został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. To wzmogło frustrację w Norwegu, który postanowił na pewien czas wycofać się z Pucharu Świata.
– Sytuacja jest nie do zniesienia, kiedy będąc obecny na skoczni, muszę oglądać skoki kolegów i rywali obok niej – stwierdził w rozmowie z norweską telewizją NRK. – Nie ma sensu co tydzień walić głową w mur – dodał.
Kiedy Granerud wróci do Pucharu Świata? Sam skoczek na razie tego jeszcze nie wie. – Później zobaczę, lecz nie wiem konkretnie, kiedy wrócę na skocznię, ale nie zakończyłem jeszcze sezonu – przyznał. Wiele wskazuje jednak na to, że jego powrót nie nastąpi przed turniejem Raw Air (9-17 marca).