| Piłka nożna / Liga Konferencji
Legia Warszawa o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy powalczy z Molde FK. Jeżeli wygra któryś z dwóch meczów z norweskim zespołem, dokona czegoś, na co czeka już od 1991 roku.
Już w czwartek (15 lutego) Legia wraca do rywalizacji w Lidze Konferencji Europy. Na wyjeździe zmierzy się z Molde w pierwszym starciu 1/16 finału tych rozgrywek. Rewanż zostanie rozegrany równo tydzień później (22 lutego).
Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaica w dwumeczu z norweskim zespołem powalczy o przełamanie pewnej klątwy. Okazuje się, że Wojskowi od sezonu 1990/1991 nie potrafią wygrać spotkania na wiosnę w europejskich pucharach.
To właśnie wtedy miał miejsce ostatni taki przypadek. W ćwierćfinale nieistniejącego już Pucharu Zdobywców Pucharu ekipa Władysława Stachurskiego pokonała u siebie włoską Sampdorię 1:0, a na listę strzelców wpisał się Dariusz Czykier. W rewanżu warszawiacy zremisowali na terenie przeciwnika 2:2 i mogli cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.
Zobacz także: Wiemy, jak zagra Molde! Runjaic może to wykorzystać
Potem Legii przyszło mierzyć się jeszcze z czterema różnymi zespołami na wiosnę w europejskich pucharach i ani razu Wojskowi nie schodzili z boiska jako zwycięzcy.
Tak było w starciach z Manchesterem United (1:3 i 1:1, półfinał PZP 1990/1991), Panathinaikosem Ateny (0:0 i 0:3, ćwierćfinał Ligi Mistrzów 1995/1996), Sportingiem Lizbona (2:2, 0:1, 1/16 finału Ligi Europy 2011/2012), oraz Ajaxem Amsterdam (0:1 i 0:3, 1/16 finału LE 2014/2015 oraz 0:0 i 0:1, 1/16 finału LE 2016/2017).
W czwartek zatem aktualni wicemistrzowie Polski staną przed pierwszą swoją szansą na przerwanie niekorzystnej serii, która trwa już 33 lata. Początek meczu o godzinie 18:45. Zarówno to spotkanie, jak i rewanż, będzie można zobaczyć na żywo na antenach TVP.
Liga Konferencji 2023/2024, mecz Molde FK – Legia Warszawa [szczegóły transmisji na żywo]
Kiedy mecz: czwartek, 15 lutego, godzina 18:45
Gdzie i o której transmisja: od 17:45 w TVP SPORT, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV oraz w TVP 2 od 18:40
Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow
Prowadzący studio: Jacek Kurowski
Reporter: Hubert Bugaj
Goście/eksperci: Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Dariusz Szpakowski, Robert Podoliński (analiza)
5 - 4
NK Celje
1 - 0
Lugano
19:00
Chelsea/Djurgaarden
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.