| Siatkówka / Rozgrywki Ligowe
Niedzielne mecze PlusLigi zakończyły się zwycięstwem faworytów. Projekt Warszawa, Bogdanka LUK Lublin i Skra Bełchatów pokonały niżej plasujących się w tabeli rywali. Do zakończenia 22. kolejki pozostał już tylko mecz PSG Stali Nysa z GKSem Katowice, który zostanie rozegrany w poniedziałek.
W pierwszym niedzielnym meczu Projekt Warszawa podejmował drużynę Trefla Gdańsk. Warszawska drużyna przed własną publicznością pewnie wygrała 3:0 (25:20, 25:20, 25:20) zbliżając się tym samym na jeden punkt do drugiego w tabeli Aluronu CMC Warta Zawiercie. MVP spotkania został rozgrywający Projektu Jan Firlej. Wynik jest dobrym prognostykiem przed finałem Pucharu Challenge, w którym już 21 lutego zagrają z Vero Volley Monza.
Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się Bogdanka LUK Lublin, która pokonała Ślepsk Suwałki 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:17). Zespół z Lublina prezentował bardzo dobrą skuteczność zarówno w przyjęciu (51 procent), jak i w ataku (49 procent). Tylko w trzecim secie gospodarze byli w stanie zagrozić piątej drużynie PlusLigi i zakończyli partię z dwupunktową przewagą. W czwartym secie siatkarze Bogdanki wrócili do dobrej gry i wygrali go do 17 zamykając cały mecz. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego zespołu z Lublina Alexandre Ferreirę.
Również w ostatnim meczu faworyt nie pozostawił złudzeń rywalom. Skra Bełchatów wygrała z Norwidem Częstochowa 3:0 (25:22, 25:23, 25:12). Dwa pierwsze sety były względnie wyrównane, jednak trzecia partia to już popis gospodarzy, w którym duży udział miał duet środkowych Mateusz Poręba i Bartłomiej Lemański. Zawodnicy z Częstochowy byli w stanie zdobyć jedynie 12 punktów. MVP spotkania został wybrany Lemański.
Mimo niespodziewanej porażki z Barkomem Każany Lwów liderem PlusLigi pozostaje Jastrzębski Węgiel. Drugie miejsce zajmuje Aluron CMC Warta Zawiercie, a trzecie Projekt Warszawa.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.