| Relacje na żywo / Piłka ręczna / Reprezentacja kobiet
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozpoczęła grę o przepustkę na mistrzostwa Europy 2024. Polskie szczypiornistki stają przed szansą na dziewiąty w historii, a szósty z rzędu występ w ramach czempionatu Starego Kontynentu. W sobotę zagrają na wyjeździe w ramach eliminacji z Dunkami. Początek meczu o godz. 16:00. Zapraszamy na relację "na żywo" z tego spotkania!
To koniec dzisiejszego spotkania. O awansie do mistrzostw Europy zadecydują kwietniowe dwa mecze z Kosowem. My dziękujemy Państwu za uwagę. Bądźcie z nami przy kolejnych relacjach na żywo.
Dania - Polska 39:31
Dwa trafienia w ostatnich sekundach. Najpierw Dunki, później ponownie Monika Kobylińska. Polki ostatecznie przegrywają dziś 31:39.
Dania - Polska 38:30
Dokłada jeszcze Monika Kobylińska!
Dania - Polska 38:29
Kilka ładnych akcji na zakończenie. Popis finezji po obu stronach.
Dania - Polska 37:28
Myli się w ataku Monika Kobylińska. Na szczęście był przy tym faul, a z rzutu karnego trafia Magdalena Balsam. W tym elemencie 9/9.
Dania - Polska 37:27
Helena Elver Hageso z lekkością trafia.
Dania - Polska 36:27
Niestety, kolejna poprzeczka po naszej stronie.
Dania - Polska 36:27
Magda Więckowska trafia! Ale natychmiast reagują rywalki.
Dania - Polska 35:25
Anne Mette Hansen z golem, w odpowiedzi Aleksandra Rosiak... w słupek. Powiększa się przewaga rywalek.
Dania - Polska 33:24
Sylwia Matuszczyk wywalczyła rzut karny, wykorzystała go Magdalena Balsam.
Dania - Polska 33:23
I niestety, ponownie lepszy fragment gry rywalek. Powraca dziesięć trafień przewagi.
Dania - Polska 30:22
Stopniała nieco przewaga gospodyń. Przynajmniej chwilowo wynosi tylko osiem trafień, a selekcjoner rywali zaprasza swoje zawodniczki do wysłuchania uwag.
Dania - Polska 27:18
Magdalena Balsam wykorzystała rzut karny.
Dania - Polska 27:17
Aktywnie weszła Daria Michalak. Ponownie Polki będą grały w przewadze liczebnej.
Dania - Polska 27:17
Dobry fragment gry, gdy biało-czerwone były w przewadze. Odrobione dwa trafienia.
Dania - Polska 27:17
Dobry fragment gry, gdy biało-czerwone były w przewadze. Odrobione dwa trafienia.
Dania - Polska 27:15
Udana akcja Darii Michalak. I ponownie rewanż w kilkanaście sekund.
Dania - Polska 26:14
Mamy pierwsze trafienie dla reprezentacji Polski w drugiej połowie. Karolina Kochaniak-Sala znalazła drogę do bramki. Ale ponownie spotyka się to z natychmiastową kontrą i golem także dla reprezentacji Danii.
Dania - Polska 25:13
Paulina Uścinowicz znowu w poprzeczkę, a Dunki bezlitosne.
Dania - Polska 24:13
Paulina Uścinowicz w spojenie i natychmiastowa kontra Dunek. Rywlaki odskakują na jedenaście goli przewagi.
Dania - Polska 23:13
Druga połowa rozpoczyna się od precyzyjnego rzutu Kristiny Joergensen. Barbara Zima była bliska interwencji, ale niestety nie udało się.
Dania - Polska 22:13
Po czasie widowiskowa akcja Dunek i kolejny gol. Na odpowiedź nie było już czasu. Po pierwszej połowie Dunki prowadzą więc z biało-czerwonymi różnicą dziewięciu trafień.
Dania - Polska 21:13
Skuteczny rzut Karoliny Kochaniak-Sali. O czas prosi selekcjoner reprezentacji Danii.
Dania - Polska 21:12
Emma Friis znalazła odpowiednio dużo miejsca. Dziewięć goli przewagi Dunek.
Dania - Polska 20:12
Dunki są dziś kapitalne w ofensywie. Trafia jeszcze Magdalena Balsam z prawej strony. Natomiast przewaga gospodyń po pierwszej połowie będzie spora.
Dania - Polska 18:11
Magdalena Balsam trafia z rzutu karnego. Jest przełamanie.
Dania - Polska 18:10
Można by rzecz: nie jest najlepiej. Polki nie wykorzystują swoich szans, a rywalki są zabójcze w kontratakach.
Dania - Polska 16:10
Sandra Toft broni rzut Darii Michalak.
Dania - Polska 16:10
Robiła co mogła Barbara Zima. Natomiast grające w dwuosobowej przewadze Dunki kapitalnie rozgrywają. Prowadzą już sześcioma trafieniami.
Dania - Polska 14:10
Niestety, kolejne wykluczenie. A więc przez minutę Polki w podwójnym osłabieniu.
Dania - Polska 14:10
Niestety, pokonana Barbara Zima. A ponadto kara dwóch minut dla Karoliny Kochaniak-Sali.
Dania - Polska 13:10
Magdalena Balsam wykorzystała rzut karny.
Dania - Polska 13:9
Mie Hojlund odesłana na dwie minuty na ławkę kar. Polki będą grać w przewadze.
Dania - Polska 13:9
Sarah Iversen wykorzystała swoją szansę. Wracamy do czterobramkowego prowadzenia Dunek.
Dania - Polska 12:9
Mie Hojlund przełamuje ofensywną niemoc Dunek. W odpowiedzi Polki z rzutem... w poprzeczkę.
Dania - Polska 11:9
Magdalena Balsam wykorzystuje rzut karny! Mimo gry w osłabieniu, Polki odrabiają dwie bramki.
Dania - Polska 11:8
Na dwie minuty poza boisko odesłana Monika Kobylińska. Lecz początek gry w osłabieniu niezły. Karolina Kochaniak-Sala znalazła drogę do bramki.
Dania - Polska 10:7
Skuteczna akcja Darii Michalak i równie skuteczna Mia Hojlund. Choć Dunka miała nieco problemów. Bliska była Płaczek skutecznej interwencji.
Dania - Polska 9:6
Po czasie obrona Sandry Toft, chwilę później kolejny gol Dunek. Imponuje tempo od zakończenia akcji reprezentacji Polski do skutecznego finiszu rywalek.
Dania - Polska 8:6
Niedokładność po stronie biało-czerwonych wykorzystana przez Rikke Iversen. Selekcjoner reprezentacji Polski poprosił o czas.
Dania - Polska 7:6
Trafia Marlena Urbańska i ponownie kontratak rywalek przeprowadzony w kilkanaście sekund.
Dania - Polska 6:5
Tym razem strata po stronie reprezentacji Polski i również natychmiastowy kontratak. Dunki na prowadzeniu.
Dania - Polska 5:5
Trafia Monika Kobylińska, odpowiada Burgaard.
Dania - Polska 4:4
Szybko wszystko się dzieje w ostatnich sekundach. Gol dla Polek, a po chwili błyskawiczna kontra i trafienie Louise Vinter Burgaard.
Dania - Polska 2:3
Dunki również wykorzystały rzut karny, ale na to skuteczną akcją odpowiedziały biało-czerwone.
Dania - Polska 1:2
Magdalena Balsam wykorzystuje rzut karny!
Dania - Polska 1:1
Nie wykorzystała szansy Marlena Urbańska, a w kontrze Dunki zabójcze. Remis.
Dania - Polska 0:1
Wciąż utrzymuje się jednobramkowa przewaga Polek. Gol reprezentacji Danii nie został uznany, przekroczone pole.
Dania - Polska 0:1
Zaczynamy golem dla reprezentacji Polski, a po chwili skuteczną obroną Adrianny Płaczek.
Przed nami hymny obu krajów.
My tymczasem czekamy już na początek starcia na Ballerup Super Arena.
O awansie decydować będą głównie bezpośrednie mecze z Kosowem. Zaplanowano je na początek kwietnia.
Polki w pierwszym meczu z Danią przegrały w Lubinie 22:26. Teraz zmierzą się z nimi po raz drugi.
Polki trafiły do trzyzespołowej grupy numer 8. Jako pierwsze awans z niej zapewniły sobie Dunki. O drugą pozycję walczą Polki i reprezentantki Kosowa. Te drugie mają już za sobą dwa starcia ze Skandynawkami. Oba przegrane: 17:44 i 19:40.
Pozostałe walczące o awans zespoły podzielono na osiem grup eliminacyjnych. Bezpośrednią przepustkę na turniej uzyskają po dwie najlepsze z każdej z grup oraz cztery najlepsze trzecie miejsca.
Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych zostaną rozegrane na przełomie listopada i grudnia w Austrii, Szwajcarii i na Węgrzech. Poza gospodyniami pewne miejsce w finałowej "24" mają triumfatorki ubiegłej edycji - Norweżki.
Dzień dobry! Witamy w dniu, w którym polskie szczypiornistki będą mogły postawić znaczący krok w kierunku awansu do kolejnych mistrzostw Europy. Biało-czerwone zmierzą się z Dunkami, które mają już zapewniony awans. Wcześniej dwukrotnie ograły bowiem Kosowo oraz raz reprezentację Polski.