Grał w reprezentacji Niemiec, ale wkrótce wystąpi w innej kadrze? Na antenie telewizji Sky Deutschland Mahmoud Dahoud z VfB Stuttgart wyznał, że zdecydował się grać w drużynie narodowej Syrii, która zajmuje 89. miejsce w rankingu FIFA.
Mahmoud Dahoud zadebiutował w reprezentacji Niemiec w 2020 roku. Wówczas wystąpił w dwóch meczach towarzyskich, przeciwko Turcji (3:3) oraz Czechom (1:0). Chociaż później był powoływany do kadry (między innymi w trakcie eliminacji mistrzostw świata w Katarze), już nigdy więcej w niej nie wystąpił.
Jak się okazuje, piłkarz postanowił zmienić barwy narodowe. W rozmowie z telewizją Sky Deutschland Dahoud wyznał, że niebawem wystąpi w reprezentacji Syrii.
– Bardzo szybko zachwycił mnie pomysł gry dla Syrii. Dorastałem w Niemczech, spędziłem tu całe życie i byłem dumny, że grałem w młodzieżowych reprezentacjach narodowych i seniorskiej drużynie narodowej. Niemcy to mój dom. Ale Syria jest krajem pochodzenia mojej rodziny. (...) Cieszę się, że mogę to zrobić i nie mogę się doczekać tego projektu, który jest bliski mojemu sercu – powiedział piłkarz w rozmowie ze Sky Deutschland.
Chociaż Dahoud grał w niemieckich barwach już jako młodzieżowiec, nigdy nie krył przywiązania do Syrii. W jednym z wywiadów dla oficjalnych mediów Bundesligi wyznał niegdyś, że pokój w tym kraju jest jego największym marzeniem.
W marcu Syria rozpocznie eliminacje mistrzostw świata 2026, rozgrywając dwa spotkania z Mjanmą. Nie jest jednak jeszcze pewne czy Dahoud znajdzie się w kadrze na te spotkania.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.