Romario wznawia karierę! – poinformował dziennik "Globo Esporte". 58-letnia brazylijska legenda od początku roku jest prezesem klubu America FC, a teraz ma pomóc mu też na boisku.
Romario to jedna z największych gwiazd lat 90-tych w piłce nożnej. W 1994 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem FIFA. Wcześniej poprowadził Canarinhos do złotego medalu na mundialu w Stanach Zjednoczonych. W 70 meczach w kadrze strzelił aż 55 goli. Skuteczność na podobnym poziomie miał we wszystkich klubach, które reprezentował.
Brazylijczyk od 2009 roku przebywa na piłkarskiej emeryturze. Karierę zawodniczą zakończył w klubie America FC. Niedawno wrócił do niego by objąć funkcję prezesa. Teraz ma także pojawiać się na boisku. Dziennik "Globo Esporte" poinformował, że legenda została zarejestrowana jako zawodnik we wtorek o godzinie 11:12. Wspólnie z trenerem ma ustalić teraz najlepszy sposób na wykorzystanie go w grze.
Media informują, że na umowie między piłkarzem a klubem będzie wpisana najmniejsza możliwa kwota. Całość wynagrodzenia Romario i tak odda jednak jako darowiznę ukochanemu klubowi.
Według dziennika Baixinho (bo taki przydomek ma piłkarz) jest aktywny fizycznie, imponuje techniką, mocnym strzałem i wciąż spotkać można go grającego na plażach Rio de Janeiro.
Wstępny plan zakłada, że zawodnik grał będzie w klubowych rezerwach na drugim poziomie Campeonato Carioca (ligowych mistrzostw stanu Rio de Janeiro). W rozgrywkach, które zaczną się 18 maja ma wziąć udział 12 zespołów.
2 - 0
Portoryko
6 - 0
Bonaire
0 - 2
Białoruś