Przejdź do pełnej wersji artykułu

Sebastian Adamczyk zmienia klub. Pozostanie w PlusLidze

Szymon Adamczyk (z lewej w bloku; fot. PAP) Szymon Adamczyk (z lewej w bloku; fot. PAP)

Jak poinformował oficjalnie klub, Szymon Adamczyk dołączy od nowego sezonu do Norwida Częstochowa. Siatkarzy występujący na pozycji środkowego jest też w grze o wyjazd na igrzyska olimpijskie. Został powołany do reprezentacji Polski, w barwach której zagra podczas zbliżającego się turnieju Ligi Narodów w Antalyi.

Czytaj też:

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla (fot. Getty)

Rewolucja w mistrzu Polski. Odeszło 11 zawodników!

👉 Polacy zagrają w Lidze Narodów. Sprawdź terminarz

Adamczyk był zawodnikiem Skry Bełchatów, od października 2022 roku wypożyczonym do GKS Katowice. W nowym klubie rozegrał 22 spotkania ligowe. Dobrą grą przyciągnął uwagę Nikoli Grbicia, który zdecydował się powołać go do kadry. Środkowy trenuje z reprezentacją, która niebawem rozpocznie udział w Lidze Narodów. W Antalyi biało-czerwoni zmierzą się z USA, Kanadą, Holandią i Słowenią. Pierwszy mecz zaplanowano już na 22 maja.

Po zakończeniu reprezentacyjnej części sezonu, Adamczyk ma znaleźć się w nowym klubie. Tym będzie Norwid Częstochowa. Ekipa, która poprzedni sezon PlusLigi zakończyła na piętnastym miejscu w tabeli, oficjalnie potwierdziła pozyskanie środkowego.

– Duży wpływ na tę decyzję miał Łukasz Żygadło, który zadzwonił do mnie i opowiedział mi o projekcie, planach wobec klubu Norwid Częstochowa. Przedstawił mi pomysł na skład, który wydaje się przemyślany z konkretnym celem. Przychodzę do Częstochowy z dużymi nadziejami, że zaskoczymy niejednego rywala i stworzymy super atmosferę w zespole, co miejmy nadzieję przełoży się na wyniki w lidze – mówił Adamczyk w rozmowie z klubowymi mediami.

Źródło: tvpsport.pl
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także