Przejdź do pełnej wersji artykułu

Criterium du Dauphine – lider Roglic ponownie wygrał etap

Primoz Roglić (fot. Getty) Primoz Roglić (fot. Getty)

Słoweński kolarz Primoz Roglic (Bora-hansgrohe) umocnił się na pozycji lidera Criterium du Dauphine, wygrywając siódmy etap z metą w Samoens. Belg Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) poniósł duże straty i spadł z drugiego na szóste miejsce.

Czytaj też:

Guy Timor, jeden z najbardziej obiecujących izraelskich talentów kolarskich, zginął tragicznie, potrącony przez samochód (fot. Getty Images)

Tragiczne wieści. Izraelski kolarz śmiertelnie potrącony przez samochód

👉 Tragiczna śmierć we Wrocławiu. Nie spodziewali się najgorszego

Na kolarzy rywalizujących w Criterium du Dauphine w sobotę czekało kolejne górskie wyzwanie. Etap z Albertville do Samoens prowadził po 155-kilometrowej trasie, na której wyznaczono kilka stromych wspinaczek oraz 10-kilometrowy, finałowy podjazd, którego średnie nachylenie przekraczało dziewięć procent.

Napędzany przez kolegów z zespołu Borahansgrohe Roglic, którego mocno wspierali m.in. Rosjanin Aleksandr Własow i Australijczyk Jai Hindley, na finiszu bez większych problemów wyprzedził Matteo Jorgensona. Amerykanin awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale traci do lidera ponad minutę. Trzeci miejsce zajął Włoch Giulio Ciccone (Lidl-Trek), finiszując dwie sekundy za czołową dwójką.

Było trudniej niż się wydawało, ale zespół wykonał niesamowitą pracę. Cieszę się, że mogłem to wykorzystać – skomentował Roglic 83. zwycięstwo w karierze.

Evenepoel, odczuwający jeszcze skutki kraksy z początku kwietnia podczas wyścigu Dookoła Kraju Basków, stracił kontakt z czołówką na wczesnym etapie ostatniego podjazdu, na osiem kilometrów przed metą. Przyjechał na 13. miejscu (strata 1.42) i w efekcie spadł z drugiej na szóstą lokatę.

Czułem, że nie mam już sił, więc musiałem wybrać własne tempo. Wiem, że mam jeszcze wiele do zrobienia. Dla mnie to żadna niespodzianka – przyznał Belg.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął 28. miejsce, tracąc ponad osiem minut, ale awansował o kilka pozycji, na 31., w klasyfikacji generalnej.

Ośmioetapowy wyścig we Francji, mający najwyższą kategorię World Tour, jest dla wielu kolarzy ważnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się 29 czerwca Tour de France.


Wyniki 7. etapu, Albertville - Samoens 1600 (155,.3 km):

 1. Primoz Roglic (Słowenia/Bora-hansgrohe)         4:29.16

 2. Matteo Jorgenson (USA/Team Visma- Lease a Bike)   ten sam czas

 3. Giulio Ciccone (Włochy/Lidl-Trek)            strata 2 s

 4. Oier Lazkano (Hiszpania/Movistar Team)          

 5. Derek Gee (Kanada/Israel-Premier Tech)   wszyscy ten sam czas

 6. Carlos Rodríguez (Hiszpania/Ineos Grenadiers)         8

...

28. Michał Kwiatkowski (Polska/Ineos Grenadiers)        8.15


Klasyfikacja generalna:

 1. Primoz Roglic (Słowenia/Bora-hansgrohe)         21:16.50 

 2. Matteo Jorgenson (USA/Team Visma- Lease a Bike)   strata 1.02

 3. Derek Gee (Kanada/Israel-Premier Tech)           1.13

 4. Aleksandr Własow (Rosja/Bora-hansgrohe)           1.56

 5. Carlos Rodríguez (Hiszpania/Ineos Grenadiers        1.58

 6. Remco Evenepoel (Belgia/Soudal Quick-Step)         2.15

...

31. Michał Kwiatkowski (Polska/Ineos Grenadiers)        21.35  

Źródło: PAP
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także