Robert Lewandowski jest pomimo 35 lat w dobrej formie, ale jest zbyt drogim i zaawansowanym wiekowo graczem jak na FC Barcelonę – uważa Ronald Koeman, selekcjoner Holandii, grupowego rywala Polaków w Euro 2024.
👉 Lewandowski walczy o powrót. Wiemy, jak pracował w piątek
W opublikowanym w piątek wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika "El Mundo" Holender wskazał na ryzyko wynikające z zakupu zaawansowanego wiekowo napastnika, jakim w lipcu 2022 r. był nabywany wówczas przez Barcelonę Lewandowski. Koeman, który w przeszłości grał jako piłkarz i był trenerem Barcelony, potwierdził, że należał do grona osób sceptycznie nastawionych do zakupu “Lewego" do katalońskiej drużyny.
– Kiedy w klubie masz problemy finansowe, musisz dobrze analizować, jakich zawodników możesz kupić. Może lepiej byłoby podpisać kontrakt z piłkarzami mającymi przed sobą dłuższą karierę – powiedział Ronald Koeman.
Zaznaczył, że zakup blisko 34-letniego wówczas polskiego napastnika "za 50 mln euro, łącznie z pensją" był z jego punktu widzenia "wątpliwy".
– Rzadko zdarza się, aby zawodnik (...) w takim wieku poprawił swoje zarobki, kiedy najlepszy okres dla piłkarza to wiek pomiędzy 26. a 32. rokiem życia. Rzadko klub wydaje pieniądze na zawodników-weteranów, kiedy ich nie ma – dodał Koeman.
Wyjaśnił, że jako trener Barcy chciałby mieć w swoich szeregach Lewandowskiego, ale za mniejsze pieniądze. Dodał, że ostatni sezon "Lewego" naznaczony był "trudnymi chwilami".
– On nadal jest bramkostrzelny. Kiedy jednak nie grasz dobrze, to z łatwością cię krytykują, ale on wciąż jest ważny dla Barcelony oraz swojej reprezentacji – powiedział holenderski szkoleniowiec, nazywając Lewandowskiego "przywódcą szatni" Barcy.
Koeman przyznał przed niedzielnym meczem w Euro przeciwko Polsce, że prowadzona przez niego kadra Holandii nie jest już tak silna, jak w 2023 r., kiedy obejmował posadę selekcjonera.
– Wówczas ta kadra miała mocny kręgosłup. Niestety, z różnych powodów straciliśmy tę siłę przez kontuzje, obniżkę formy... Mimo wszystko wciąż mamy wielką ekipę i młodych graczy, takich jak Xavi Simons – dodał holenderski selekcjoner.
Holandia rozpocznie występ w grupie D piłkarskich ME od niedzielnego spotkania w Hamburgu przeciwko Polsce. Mecz rozpocznie się o 15.00.
Kiedy: 16 czerwca (niedziela), godzina 15:00
Gdzie: od 12:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, od 14:20 w TVP 1
Komentatorzy: Mateusz Borek, Robert Podoliński (PL), Tony Jones, David Prutton (EN), Maciej Chodkiewicz (AD)
Prowadzący studio: Jacek Kurowski
Reporterzy: Maja Strzelczyk, Hubert Bugaj, Marcin Feddek (murawa)
Goście: Jakub Błaszczykowski, Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Łukasz Piszczek (murawa), Łukasz Fabiański (murawa)
Mistrzowie Europy w tarapatach. UEFA wszczęła postępowanie
Euro w telewizji. Takie imprezy mają przed sobą przyszłość
Szokujące kulisy finału Euro. Policja udaremniła atak ISIS
Trener uczestnika Euro 2024 podał się do dymisji!
Bohater Hiszpanii dotrzymał słowa. Wygląda jak... "Mała Syrenka"
Anglicy niemal pewni. To on zastąpi w kadrze Southgate'a!
Lewandowski łamie przepisy? "Absolutnie jest do zmiany"
Anglicy dziękują Southgate'owi. Piękne słowa Beckhama
17-latek z najładniejszym golem na Euro! UEFA zadecydowała [WIDEO]
niedziela, 14.07, 21:00
środa, 10.07, 21:00
wtorek, 09.07, 21:00
sobota, 06.07, 21:00
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.