Pomimo porażki reprezentacji Polski w pierwszym meczu Euro 2024 z Holandią (1:2), selekcjoner Michał Probierz nie traci wiary w pozytywne zakończenie fazy grupowej. Trener zdecydował się na krótki przekaz do kibiców biało-czerwonych w mediach społecznościowych. – Jesteście naszym dwunastym zawodnikiem i nie ma rzeczy niemożliwych jak będziemy wszyscy razem – napisał 51-latek w serwisie "X".
Polacy zainaugurowali mistrzostwa Europy w Niemczech starciem z faworyzowaną Holandią. Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie za sprawą Adama Buksy, ale gole Cody'ego Gapko i Wouta Weghorsta przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Oranje. Michał Probierz jednocześnie przegrał swój pierwszy mecz na ławce kadry, ale nie ma się czego wstydzić, bowiem jego podopieczni wyszli na rywala z otwartą przyłbicą.
"W imieniu zawodników i sztabu dziękujemy wam za wsparcie na stadionie i przed tv. Zrobimy wszystko, żeby zostać jak najdłużej na tym turnieju. Jesteście naszym dwunastym zawodnikiem i nie ma rzeczy niemożliwych jak będziemy wszyscy razem" – napisał na portalu "X" selekcjoner polskiej kadry.
Reprezentacja Polski o pierwsze zwycięstwo na Euro 2024 powalczy w piątek 21 czerwca o 18:00 z Austrią. Ekipa prowadzona przez Ralfa Rangnicka przegrała w poniedziałek z Francją 0:1. Wszystkie mecze mistrzostw Europy w Niemczech można śledzić na antenach Telewizji Polskiej.