Dania przegrała z Niemcami 0:2 i odpadła z Euro 2024 w 1/8 finału. Po sobotnim spotkaniu rozgoryczenia nie krył selekcjoner Kasper Hjulmand. Zdaniem trenera, o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały dwie kontrowersyjne decyzje VAR.
Sędzia musiał przerwać mecz. Niesamowite sceny w Dortmundzie! [WIDEO]
Duńczycy przetrwali pierwszą połowę bez straconego gola i sami wyszli na prowadzenie w 50. minucie. Z trafienia cieszył się Joachim Andersen, lecz radość nie trwała długo. Sędzia Michael Oliver po analizie VAR anulował trafienie.
Decyzja arbitra podyktowana była minimalnym spalonym Thomasa Delaneya. Pomocnik w momencie rozgrywania akcji wystawał poza linię obrony Niemiec ledwie o szpic buta. Przepisy są jednak nieubłagane, na co podczas konferencji prasowej zżymał się Hjulmand.
– O wyniku zadecydowały dwie decyzje VAR. Mam tutaj zdjęcie. To nie ma sensu. Nie tak powinien wyglądać futbol. Nie tak powinniśmy używać tego systemu – to był tylko jeden centymetr – powiedział duński trener.
Kilka minut później Niemcy prowadzili już 1:0. Kai Havertz wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez Andersena. Początkowo nie wychwycono tego momentu, ale znów z pomocą przyszedł VAR oraz specjalny sensor, znajdujący się w piłce.
– Jestem bardzo zmęczony absurdalnymi przepisami dotyczącymi zagrania ręką. Nie możemy wymagać od naszych obrońców, aby biegali z rękami w ten sposób – tłumaczył dziennikarzom Hjulmand, przyciskając swoje ręce do boków.
– Joachim biegł normalnie. Podskoczył i został trafiony z jednego metra. Rzadko mówię o takich decyzjach, ale to było decydujące dla tego meczu. To frustrujące dla naszej drużyny. Prowadzenie 1:0 zmieniłoby wszystko – dodał duński trener, który wciąż pozostaje zwolennikiem systemu VAR.
– Zawsze lubiłem VAR. Myślę, że technologia może zrobić coś dobrego dla sportu. VAR to dobry pomysł, ale czasami mam wątpliwości. Ponadto uważam, że decyzje powinny być szybsze. Musi być jakiś sposób, aby to poprawić – podkreślił Hjulmand.
Dania straciła jeszcze jednego gola za sprawą Jamala Musiali. Porażka mogłaby być wyższa, gdyby nie bardzo dobra postawa Kaspera Schmeichela w bramce.
– Musimy być w stanie stwarzać więcej szans, grać bardziej bezpośrednio. Mamy wielu młodych zawodników. Naszą ambicją jest zbliżyć się do wielkich faworytów. Chorwacja od lat jest w takiej fazie i właśnie w tym miejscu chcemy być – zaznaczył selekcjoner.
W ćwierćfinale Niemcy zagrają ze zwycięzcą niedzielnego meczu Hiszpania – Gruzja.
niedziela, 14.07, 21:00
środa, 10.07, 21:00
wtorek, 09.07, 21:00
sobota, 06.07, 21:00
sobota, 06.07, 18:00
piątek, 05.07, 21:00
piątek, 05.07, 18:00
wtorek, 02.07, 21:00
wtorek, 02.07, 18:00
poniedziałek, 01.07, 21:00
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.