Reprezentacja Hiszpanii pierwszym półfinalistą Euro 2024. Drużyna Luisa de la Fuente – po dogrywce – wygrała z Niemcami 2:1, a o losach meczu przesądziło trafienie rezerwowego Mikela Merino w 119. minucie. Spotkaniu towarzyszyły ogromne kontrowersje sędziowskie.
Julian Nagelsmann zdecydował się na jedną, aczkolwiek istotną zmianę w wyjściowej jedenastce. Szansę gry od pierwszego gwizdka sędziego otrzymał Emre Can kosztem Roberta Andricha, który do tej pory w każdym z czterech spotkań znajdował się w podstawowym składzie niemieckiego zespołu. Luis de la Fuente nie dokonał żadnych roszad personalnych.
51' (1:0) Koronkowa akcja Hiszpanów. Lamine Yamal otrzymał futbolówkę na skraju pola karnego. Młoda gwiazda Barcelony płasko podała do wbiegającego na czternasty metr Daniego Olmo, a ten płaskim uderzeniem zaskoczył Manuela Neuera.
89' (1:1) Nasi zachodni sąsiedzi wyrównują chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry. Gospodarze turnieju długo rozgrywali piłkę w obrębie "szesnastki" rywala. W końcu po centrze na szósty metr walkę o górną futbolówkę wygrał Joshua Kimmich, który dostrzegł Floriana Wirtza. Pomocnik Bayeru Leverkusen pewnym strzałem z woleja nie dał szans Unaiowi Simonowi.
119' (2:1) La Furia Roja zadała decydujący cios! Fenomenalne dośrodkowanie Daniego Olmo wprost na głowę Mikela Merino. Zawodnik Realu Sociedad wyskoczył najwyżej w polu karnym przeciwnika i pokonał nie próbującego nawet interweniować Manuela Neuera.
8' Mamy pierwsze minuty meczu, a boisko już mógł opuścić Toni Kroos. Były piłkarz Realu Madryt najpierw ostro potraktował Pedriego, a chwilę później Lamine Yamala i wydaje się, że w obu przypadkach powinien zostać ukarany żółtą kartką. Sędzia Anthony Taylor pozostał jednak niewzruszony.
21' Niezła wrzutka Joshuy Kimmicha z prawego skrzydła. Do uderzenia głową złożył się Kai Havertz i na posterunku był Unai Simon.
39' Mocna próba Daniego Olmo zza "szesnastki". Manuel Neuer z problemami wybił piłkę na bok, a czyhający na dobitkę Alvaro Morata znajdował się na spalonym.
48' Kapitalną okazję zmarnował Alvaro Morata. Snajper Atletico Madryt poradził sobie z kryjącym go Jonathanem Tahem, ale fatalnie spudłował z pięciu metrów.
70' Znakomita parada Unaia Simona po groźnym strzale Roberta Andricha z okolic linii pola karnego. Golkiper Hiszpanów popisał się efektownym refleksem.
77' Niclas Fuellkrug centymetry od zdobycia bramki. Napastnik Borussii Dortmund z bliskiej odległości trafił jednak tylko w prawy słupek.
83' Ależ szansę miał Kai Havertz. 25-latek "podcinką" próbował zaskoczyć wychodzącego z bramki Unaia Simona, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
107' Kolejna duża kontrowersja sędziowska w tym meczu. Potężnie z siedemnastego metra przymierzył Jamal Musiala, a piłka zatrzymała się na ręce Marca Cucurelli. Niemcy domagali się "jedenastki", tymczasem główny arbiter zawodów nakazał grać dalej.
120+3' Niclas Fuellkrug miał doskonałą okazję na wyrównanie. Po jego uderzeniu głową z kilku metrów, futbolówka minęła słupek. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Dani Carvajal.
La Furia Roja – dzięki wygranej 2:1 – po raz drugi z rzędu awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Na tym etapie turnieju zmierzy się z Francją, która wygrała z Portugalią w konkursie rzutów karnych.
Euro w telewizji. Takie imprezy mają przed sobą przyszłość
Szokujące kulisy finału Euro. Policja udaremniła atak ISIS
Trener uczestnika Euro 2024 podał się do dymisji!
Bohater Hiszpanii dotrzymał słowa. Wygląda jak... "Mała Syrenka"
Anglicy niemal pewni. To on zastąpi w kadrze Southgate'a!
Lewandowski łamie przepisy? "Absolutnie jest do zmiany"
Anglicy dziękują Southgate'owi. Piękne słowa Beckhama
17-latek z najładniejszym golem na Euro! UEFA zadecydowała [WIDEO]
Hiszpanie w opałach. Skargę do UEFA złożył na nich... Gibraltar
niedziela, 14.07, 21:00
środa, 10.07, 21:00
wtorek, 09.07, 21:00
sobota, 06.07, 21:00
sobota, 06.07, 18:00