{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Alvaro Morata blisko zmiany klubu. Zlatan w akcji

Reprezentacja Hiszpanii w pięknym stylu dotarła do finału Euro 2024. La Furia Roja wygrała wszystkie mecze, bez potrzeby walki w konkursach rzutów karnych. Od początku turnieju na szpicy występuje Alvaro Morata – i mimo że jego gra nie zachwyca, to na brak zainteresowania na rynku transferowym nie może narzekać.
Po Euro otrzyma podwyżkę. Zarobi trzy razy więcej!
Czytaj też:

Hiszpanie pewni swego przed finałem Euro 2024. "Zabawa do białego rana to jedyny scenariusz"
31-letni Morata ma za sobą przede wszystkim bardzo dobry sezon w barwach Atletico Madryt – zdobył 21 goli i pięć asyst. Jak donoszą włoskie media, napastnik zaraz zmieni klub. Podobno osiągnięto już porozumienie, co do wynagrodzenia.
Hiszpania o tytuł powalczy z Anglią. Największy wpływ na ich grę mają Lamine Yamal i Nico Williams, swoją cegiełkę dołożył też Morata. Choć zdobył tylko jedną bramkę i asystę, to stwarzał zagrożenie w polu karnym rywali. Ufa mu też selekcjoner Luis de la Fuente.
O szczegółach donosi portal sempremilan.com. Napastnik znalazł się na celowniku AC Milanu. W transfer zaangażował się sam Zlatan Ibrahimović, który rozmawiał z piłkarzem. "Według Orazio Accomando z DAZN, w ciągu ostatnich kilku godzin Szwed podobno otrzymał zgodę zawodnika i osiągnął porozumienie w sprawie jego pensji. Ta ma oscylować w granicach 4,5 mln euro netto za sezon gry". Popularny Ibra jest obecnie główną twarzą zarządu Milanu.
Po finale Hiszpan ma udać się do Mediolanu, by dopełnić wszelkich formalności. Jak donoszą włoscy dziennikarze, Milan będzie musiał zapłacić jedynie 13 mln euro za napastnika. Jest to spowodowane tym, że Moracie za rok kończy się umowa z Atletico Madryt.
Możliwy jest wielki powrót napastnika do Włoch. Od 2014 do 2016 roku występował w barwach Juventusu, w 2020 roku ponownie trafił do ekipy z Turynu, ale tylko w ramach wypożyczenia. Pozostawał tam przez niespełna dwa lata.