| Piłka nożna / Liga Konferencji
Mistrzowie Polski rozegrają w czwartek swój historyczny mecz w europejskich pucharach. Jagiellonia Białystok pierwszy raz zaprezentuje się w fazie ligowej Ligi Konferencji i na start czeka ich wyjątkowo trudna przeprawa. Podopieczni Adriana Siemieńca zmierzą się bowiem z uczestnikiem 1/8 finału Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie – FC Kopenhagą. Relacja na żywo w TVPSPORT.PL! Ogłoszono już składy zespołów.
Przed nami trzecia edycja Ligi Konferencji, która, podobnie jak Liga Mistrzów i Liga Europy, będzie rozgrywana w nowym formacie. Drużyny będą rywalizować w fazie ligowej, w której wystąpi 36 uczestników. Każda z ekip zagra z sześcioma rywalami, po jednym z każdego koszyka. Zespoły rozegrają po trzy mecze u siebie i po trzy na wyjazdach.
Pierwszym przeciwnikiem mistrzów Polski będzie FC Kopenhaga. Duńczycy od lat regularnie z powodzeniem rywalizują na międzynarodowej scenie. Są jednym z faworytów do wygranej w Lidze Konferencji Europy. Co ciekawe, tylko Chelsea może pochwalić się lepszym współczynnikiem punktowym, jeżeli chodzi o wszystkie drużyny w tych rozgrywkach.
Jagiellonia w zdecydowanie lepszych humorach przystąpi do inauguracji rozgrywek. Jeszcze miesiąc temu dużo mówiło się o kryzysie w zespole trenera Adriana Siemieńca. Po przegranej w Amsterdamie mistrz Polski wygrał cztery z pięciu ligowych spotkań i po dziesięciu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. W czwartkowym spotkaniu nie zagra jeden z liderów Jagiellonii – Portugalczyk Nene. Pozostali piłkarze białostoczan mogą pojawić się na Parken.
– Nie jesteśmy przestraszeni. Gramy w tych samych rozgrywkach, wszyscy startują od zera. Porównując doświadczenie zespołów, to Kopenhaga jest faworytem. Nie ma jednak w nas obawy ani strachu. Wierzę w to, że będziemy w stanie mieć coraz więcej swoich momentów w meczu. To będzie oznaczało, że przesuwamy swoją granicę. Nasza pewność siebie jest w zupełnie innym miejscu, niż na przykład przed meczem z Ajaksem Amsterdam – skomentował Siemieniec.
Nie przegap: Rywal z szacunkiem o mistrzu Polski. Padło nawiązanie do... Myszki Miki
Kopenhaga ma w pamięci wielkie boje chociażby z poprzedniego sezonu. Wtedy sprawiła kilka niespodzianek i mocno zaznaczyła swoją obecność na europejskiej mapie. – Naszymi marzeniami jest gra w Lidze Mistrzów. Byliśmy tam dwa lata z rzędu. Rok temu wyszliśmy z arcytrudnej grupy. Znów chcemy tam być, ale teraz skupiamy się na obecnym wyzwaniu. Zaczynamy już teraz, żebyśmy za jakiś czas byli jeszcze lepiej przygotowani do trudnych, europejskich wyzwań – mówił szkoleniowiec Kopenhagi.
Zapytaliśmy 36-latka o to, jak widzi obecną dyspozycję mistrza Polski. Neestrup z dużym szacunkiem wypowiadał się o Jagiellonii Białystok.
Spotkanie 1. kolejki Ligi Konferencji pomiędzy Jagiellonią a Kopenhagą odbędzie się w czwartek 3 października o godzinie 21:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. Bądźcie z nami!
KOPENHAGA: Trott – Gocholeishvili, Hatzidiakos, Lopez, Diks – Lerager, Delaney – Mattson, Claesson, Achouri – Elyounoussi
JAGIELLONIA: Abramowicz – Sacek, Stojinović, Dieguez, Moutinho – Nguiamba, Listkowski – Villar, Imaz, Hansen – Pululu