{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Jest data rewanżowej walki Daniel Dubois – Anthony Joshua
Mateusz Fudala /
Daniel Dubois (22-1, 21 KO) i Anthony Joshua (28-4, 25 KO) mają stoczyć pojedynek rewanżowy 22 lutego w Rijadzie. W ich pierwszej walce, do której doszło we wrześniu na stadionie Wembley w Londynie, Dubois sensacyjnie znokautował byłego mistrza świata wagi ciężkiej i obronił pas IBF.
Bokser ze Wschodu chce zdobyć pas dla Polski. "To kwestia czasu"
Dubois znokautował Joshuę. Będzie rewanż!
Mimo że to Dubois wchodził do ringu jako mistrz, wielu widziało faworyta w Joshui, który w przeszłości dzierżył tytuły WBA, WBO i IBF. "Dynamit" Dubois zszokował jednak kibiców na całym świecie, cztery razy rzucił faworyta na deski i zakończył walkę nokautem w 5. rundzie. Wiadomo było, że rewanż jest kwestią czasu, bo do kontraktów na walkę wpisano odpowiednie klauzule.
Nie brakowało głosów, że Joshua powinien zrezygnować z natychmiastowego rewanżu, ale AJ nie chciał o tym słyszeć. Jak poinformował Turki Alalshikh, przewodniczący departamentu ds. rozrywki w Arabii Saudyjskiej, do drugiej walki Dubois – Joshua dojdzie 22 lutego w Rijadzie. Pojedynek ma być częścią drugiego turnieju 5 vs 5, w którym brytyjskie grupy Matchroom Boxing (Eddie Hearn) i Queensberry (Frank Warren) zestawiają ze sobą po pięciu zawodników. Poprzedni turniej w czerwcu w Rijadzie, w trakcie którego m.in. Zhilei Zhang znokautował Deontaya Wildera, wygrała grupa Queensberry.
Poniżej skrót pierwszej walki Daniel Dubois – Anthony Joshua: