Tomasz Siergiej od poniedziałkowego popołudnia stoi na czele Polskiego Związku Jeździeckiego. W wyborach pokonał Patrycję Kaczorowską stosunkiem głosów 54:28.
Pełniący obowiązki szefa jeździeckiej federacji Marcin Kamiński złożył rezygnację, uprzedzając tym samym głosowanie w sprawie jego odwołania na podstawie przygotowanej uchwały przez Zarząd PZJ.
Dotychczasowy zarząd uzupełniony został o Aleksandra Wechtę, po rezygnacji Huberta Kierznowskiego. Głosowało na niego 76 osób, przy dwóch przeciwko.
– Od ponad czterdziestu lat związany jestem z jeździectwem. Udzielam się przede wszystkim w Polskim Związku Hodowli Koni, którego byłem przez cztery lata wiceprezesem. W tej dyscypliną udziela się także moja małżonka Małgorzata. Ostatnio zainteresowałem się dodatkowo łucznictwem. Kupiłem sobie profesjonalny łuk – powiedział w chwilę po wyborze 58-letni Siergiej, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Szczecińskiego.
– Jestem trzecim prezesem w tej kadencji. Mam czas, aby udowodnić swoim działaniem, że w pełni zasługuję na ten wybór, a myślę, że dopomoże mi w tym zarząd – dodał Siergiej.
Bardzo często w wypowiedziach delegatów na Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Jeździeckiego przewijała się opinia o braku transparentności w pracach organizacji.
– Zarzuty są enigmatyczne, odpowiedzi też – tak je skomentował delegat Jacek Tokarski, niejako kończąc dyskusję.
Skład Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego: prezes Tomasz Siergiej, członkowie: Patrycja Kaczorowska, Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, Dominik Nowacki oraz Aleksander Wechta.
Funkcję rzecznika dyscyplinarnego PZJ delegaci powierzyli Piotrowi Rachwałowi, który był jedynym kandydatem, za którym opowiedziało się 71 delegatów, dwóch było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.
64 delegatów postanowiło przy siedmiu głosach przeciw i jednym wstrzymującym się, że dyskusja nad nowelizacją statutu związku powinna znaleźć się w programie zjazdu sprawozdawczego zaplanowanego na czerwiec przyszłego roku.
We wrześniu 2025 roku należy ich zdaniem skrócić kadencję władz, a czas ich działalności powinien być dostosowany do cyklu olimpijskiego.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1024 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.