Przejdź do pełnej wersji artykułu

Robert Lewandowski zapisał się w historii Barcelony. Strzelił gola numer 700 w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski (fot. Getty) Robert Lewandowski (fot. Getty)

Robert Lewandowski przyciąga ostatnio jubileusze. Napastnik Barcelony jest o krok od osiągnięcia granicy 100 goli strzelonych w Lidze Mistrzów. Nie udało się to przeciwko Crvenej Zvezdzie Belgrad, ale w Serbii Polak dokonał innej wyjątkowej rzeczy. Jego druga bramka jest 700., jaką Barcelona zdobyła w całej historii swoich występów o Puchar Europy.

Czytaj też:

Fermin Lopez (fot. Getty)

Barcelona zachwyca skutecznością. Kolejna "manita" pod wodzą Hansiego Flicka

"Nie widać po nim upływu czasu". "Lewy" znów na ustach po dublecie

Lewandowski kontynuuje znakomitą serię strzelecką. Polski napastnik ma już na koncie 18 goli strzelonych dla Barcelony w tym sezonie. Dwa dołożył w środowym meczu z Crveną Zvezdą Belgrad. Wprawdzie nie były to bramki wyjątkowej urody, ale mają one wyjątkowe znaczenie. Drugi gol to jubileuszowe, 700. trafienie Blaugrany  w najważniejszych rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie.

Przygoda Barcelony z Ligą Mistrzów, a wcześniej Pucharem Europy, rozpoczęła się jesienią 1959 roku od remisu z CSKA Sofia. Pierwszego gola dla Barcy strzelił Joan Segarra. Od tego czasu rozegrano setki meczów, w których zagrały tysiące zawodników i padały setki bramek. Tych ostatnich po stronie Katalończyków jest już dokładnie 702.

Najwięcej goli dla Barcelony w Lidze Mistrzów – aż 120 – ma rzecz jasna Lionel Messi. Krok po kroku w rankingach pnie się Lewandowski, który dla tego klubu w Champions League zdobył już 13 bramek. Obaj napastnicy znajdują się na liście jubileuszowych strzelców Barcy w LM. Argentyńczyk jest tam zapisany pod numerem 500.

Liczba 700 jest zresztą Lewandowskiemu doskonale znana. Polak w październiku przebił barierę 700 goli strzelonych w oficjalnych rozgrywkach w całej karierze. Po wieczorze w Belgradzie licznik "Lewego" wskazuje już 704 trafienia.


Jubileuszowe gole Barcelony w Lidze Mistrzów/Pucharze Europy

1: Joan Segarra (CSKA Sofia – Barcelona 2:2, 3 września 1959)
100: Hristo Stoiczkow (Austria Wiedeń – Barcelona 1:2, 3 listopada 1993)
200: Patrick Kluivert (Barcelona – Leeds United 4:0, 13 września 2000)
300: Samuel Eto’o (Chelsea – Barcelona 1:2, 22 lutego 2006)
400: David Villa (Rubin Kazań – Barcelona 1:1, 29 września 2010)
500: Lionel Messi (PSG – Barcelona 3:2, 30 września 2014)
600: Ivan Rakitić (Tottenham – Barcelona 2:4, 3 października 2018)
700: Robert Lewandowski (Crvena Zvezda Belgrad – Barcelona 2:5, 6 listopada 2024)

Źródło: tvpsport.pl
Unable to Load More

Najnowsze

Zobacz także