Magda Linette i Sofia Kenin wycofały się z rywalizacji deblowej turnieju WTA 250 w Hobart. Według WTA powodem rezygnacji było zgłoszenie urazu lewego uda przez Polkę. Polsko-amerykański duet miał w nocy z piątku na sobotę zagrać o finał z Monicą Niculescu i Fanny Stollar.
Linette i Kenin świetnie radziły sobie od początku rywalizacji deblowej w Australii. Na początek pokonały gruzińsko-chińską parę 7:6 (5), 6:3, a następnie zmierzyły się z Katarzyną Piter i Angelicą Moratelli. Z polskiego starcia zwycięsko wyszły Linette i Kenin, które w piątek czekało starcie o finał.
Do niego jednak nie dojdzie, gdyż na oficjalnej stronie WTA pojawiła się informacja o oddaniu spotkania walkowerem i o tytuł zagrają Niculescu i Stollar. Na nazwiska finałowych rywalek muszą jeszcze poczekać.
Sama Linette nie podała jeszcze informacji o przyczynach rezygnacji, ale na stronie WTA pojawiła się notatka o zgłoszeniu przez Polkę urazu lewego uda. Nie wiadomo jednak, czy to poważna kontuzja czy raczej środek zapobiegawczy mający na celu oszczędzanie sił przed zbliżającym się Australian Open.
Linette znalazła się w drabince głównej turnieju, a w pierwszej rundzie ma zmierzyć się z Moyuką Uchijimą. Dokładna data meczu nie jest jeszcze znana. Spotkania 1. rundy AO odbędą się w dniach 12-14 stycznia. Poza poznanianką w Australian Open zagrają jeszcze Iga Świątek, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska, Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak.
Iga Świątek (2) – Katerina Sinakova (Czechy)
Magdalena Fręch (23) – Polina Kudiermiertowa
Magda Linette – Moyuka Uchyiama (Japonia)
Maja Chwalińska – Jule Niemeier (Niemcy)
Hubert Hurkacz (18) – Tallon Griekspoor (Holandia)
Kamil Majchrzak – Pablo Carreno-Busta (Hiszpania)