Aż 64 kibiców Feyenoordu Rotterdam nie wpuszczono do Francji, a 17 z nich aresztowano – poinformowały władze Prefecture de Lille. Już wcześniej zdecydowano, że ze względów bezpieczeństwa środowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów Lille – Feyenoord zostanie rozegrany bez kibiców gości.
Przy zatrzymanych znaleziono środki pirotechniczne i przedmioty, które mogły służyć jako broń.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji poinformowało, że kibice Feyenoordu nie mogą przyjechać na mecz z Lille. Jako powód podano rzeczywiste i poważne ryzyko konfrontacji między fanami obu klubów.
Ministerstwo przypomniało również, że w maju 2022 roku w Marsylii doszło do gwałtownych starć między kibicami miejscowego klubu Olympique i Feyenoordu Rotterdam przed i po rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Konferencji.