{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Legia Warszawa chce ściągnąć Yusufa Demira. W 2021 roku zadebiutował w Barcelonie

Kolejny piłkarz z bardzo bogatym CV zagra w PKO BP Ekstraklasie? Według informacji tureckiego dziennikarza Mustafy Ozgura Sancara Legia Warszawa jest zainteresowana Yusufem Demirem. 21-latek w swoim dorobku ma m.in. grę w pierwszej drużynie Barcelony.
Strzelał Barcelonie. Zagra w... ostatniej drużynie Ekstraklasy
Legia Warszawa chce ściągnąć byłego piłkarza Barcelony
Kluby PKO BP Ekstraklasy wybudziły się z zimowego snu. Mimo że rywalizacja w lidze została wznowiona, to okienko transferowe pozostaje otwarte. W Polsce kluby mają czas do 22 lutego, aby domknąć kadry na rundę wiosenną.
Rzecz jasna zbroją się zespoły walczące o najwyższe cele w tym sezonie. W tym gronie jest także Legia Warszawa. Stołeczny klub pozyskał zimą Wahana Biczachczjana, ale na tym nie chce poprzestać.
Na horyzoncie pojawiło się teraz głośne nazwisko. Jak przekazał turecki korespondent "ASa" – Mustafa Ozgur Sancar – do Legii może trafić Yusuf Demir. Urodzony w 2003 roku napastnik był przed laty uważany za jeden z większych talentów w Europie.
Latem 2021 roku Turek trafił na wypożyczenie z Rapidu Wiedeń do Barcelony. Przez pół roku, które spędził w klubie, rozegrał dziewięć oficjalnych spotkań (sześć w LaLiga, trzy w Lidze Mistrzów). Zimą 2022 roku wrócił jednak do Rapidu.
Od tego czasu występował jeszcze w FC Basel i Galatasaray. W ostatnich miesiącach ma duży problem z regularną grą. Dość powiedzieć, że w 2024 roku rozegrał łącznie siedem oficjalnych klubowych spotkań (dwa w FC Basel, pięć w Galatasaray). W tym sezonie na boisku przebywał przez 117 minut.