Hanna Mazur wywalczyła kolejny medal mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w Collalbo. W sobotni poranek sięgnęła po srebro na 1000 metrów. Szybsza od niej była tylko Austriaczka Jeannie Rosner, a na podium stanęła też Japonka Shizuko Okuaki.
W tym sezonie Pucharu Świata Juniorów 1000 metrów było polską specjalnością. Podczas dwóch weekendów w Tomaszowie Mazowieckim cztery nasze reprezentantki znajdowały się w czołowej "piątce", a rozdzielała je tylko Austriaczka Jeannie Rosner. Dwukrotnie na podium stawały wówczas Hanna Mazur (1. i 1.) i Wiktoria Dąbrowska (2. i 3.).
Przed tygodniem, podczas finałowego weekendu PŚJ w Collalbo było tylko nieco słabiej. Rosner wygrała przed Mazur i Koreanką Leewon Lim, a Dąbrowska była siódma. W klasyfikacji generalnej konkurencji Polki utrzymały wysokie miejsca: pierwsze (Mazur), trzecie (Dąbrowska), czwarte (Julia Grzywińska) i siódme (Zofia Braun, która wzięła udział w dwóch z trzech zawodów).
Nic dziwnego, że przed mistrzostwami świata juniorów to właśnie z "tysiącem" wiązaliśmy spore nadzieje. Znakomicie spisała się Mazur. Przejechała dystans w czasie 1:19.42, poprawiając jeszcze swój rezultat sprzed tygodnia. Wyprzedziła ją jedynie Rosner. Austriaczka jest w Collalbo w kapitalnej formie. Ustanowiła swój nowy rekord życiowy (1:18.48).
Mazur do dwóch brązowych medali mistrzostw świata juniorów wywalczonych w piątek (na 500 i 1500 metrów), dołożyła więc srebro. Na podium obok niej i Austriaczki stanęła też Japonka Okuaki, trzecia, która sforsowała barierę 1:20.00. Grzywińska z czasem 1:20.84 zajęła szóste miejsce. Wymarzonego przejazu nie miała Dąbrowska. Rywalizując w parze z Mazur dotarła na metę z wynikiem 1:20.94, co dało ósme miejsce.
Mistrzostwa świata juniorów, 1000 metrów kobiet:
1. Jeannie Rosner (Austria) – 18:48
2. Hanna Mazur (Polska) – 1:19.42
3. Shizuko Okuaki (Japonia) – 1:19.96
4. Skylar van Horne (Kanada) – 1:20.26
5. Julia Snelgrove (Kanada) – 1:20.45
6. Julia Grzywińska (Polska) – 1:20.84
...
8. Wiktoria Dąbrowska (Polska) – 1:20.94
15. Zofia Braun (Polska) – 1:21.47
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1004 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.