| Piłka ręczna / Reprezentacja kobiet
Trener reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej Arne Senstad ogłosił powołania na marcowe zgrupowanie szkoleniowe w Wałczu zakończone udziałem w prestiżowym turnieju Golden League w Holandii. W składzie znalazły się dwie potencjalne debiutantki, Klaudia Grabińska i Joanna Granicka.
👉 Zmiana w zarządzie ZPRP. Wiceprezes podał się do dymisji
Grabińska to obrotowa EKS Startu Elbląg, czyli aktualnie czwartej drużyny w tabeli ORLEN Superligi kobiet. W 16 meczach sezonu zdobyła dotąd 60 bramek, co oznacza, że pod tym kątem jest drugą najlepszą zawodniczką w swoim zespole. Uwagę zwraca także bardzo wysoka skuteczność rzutów 25-latki, która oscyluje wokół 77 procent.
– Czy liczyłam na powołanie? Zawsze ma się marzenia i nadzieję, ale lepiej będzie powiedzieć, że bardzo chciałam tego powołania. Kiedy dostałam wiadomość, popłakałam się ze szczęścia. Takie wyróżnienie to dla mnie wielka duma – powiedziała Grabińska, cytowana przez oficjalną stronę internetową ZPRP.
Z kolei Granicka dała się poznać z dobrych występów w juniorskich reprezentacjach Polski. 20-latka obecnie broni barw HC Lipsk i występuje na poziomie 2. Bundesligi. Środkowa rozgrywająca swoimi bardzo dobrymi występami zapracowała jednak na transfer i już od lata przeniesie się do 1. Bundesligi, by grać dla VfL Oldenburg. W poprzednim sezonie na niemieckich parkietach rzuciła aż 186 bramek, a w połowie bieżących rozgrywek jej licznik pokazuje już ponad 130 trafień.
– To piękne uczucie o jeszcze większej skali niż gra w reprezentacjach juniorskich! To dla mnie niesamowita sprawa i moje największe dotychczasowe sportowe spełnienie marzeń! – powiedziała Granicka po otrzymaniu powołania. – Całą moją karierę trenowałam właśnie z tym celem. Trudno mi nawet opisać słowami, jak wielkie jest to wyróżnienie. Tak się składa, że pierwszy trening podczas zgrupowania w Wałczu wypadnie 3 marca, czyli w moje urodziny, co będzie dla mnie wymarzonym prezentem – dodała.
Na inaugurację turnieju Golden League w Den Bosch Polki zagrają z gospodyniami, Holenderkami (6 marca, godz. 18:00). W Dzień Kobiet zmierzą się z wicemistrzyniami świata i mistrzyniami Europy, Norweżkami (8 marca, godz. 13:30), a na koniec imprezy powalczą Dunkami (9 marca, godz. 13:30).
Skład reprezentacji Polski kobiet na Golden League:
Bramkarki: Adrianna Płaczek (Paris 92, Francja), Paulina Wdowiak (MKS FunFloor Lublin), Barbara Zima (KGHM MKS Zagłębie Lubin)
Lewoskrzydłowe: Daria Michalak (HC Dunarea Braila, Rumunia), Dagmara Nocuń (SC Gloria 2018 Nasaud, Rumunia)
Lewe rozgrywające: Katarzyna Cygan (MKS Urbis Gniezno), Aleksandra Rosiak (MKS FunFloor Lublin), Paulina Uścinowicz (HSV Solingen-Grafrath 76, Niemcy)
Środkowe rozgrywające: Magdalena Drażyk (KPR Gminy Kobierzyce), Joanna Granicka (HC Lipsk, Niemcy), Karolina Kochaniak-Sala (KGHM MKS Zagłębie Lubin)
Prawe rozgrywające: Monika Kobylińska (CSM Bukareszt, Rumunia), Natalia Nosek (S.C. Gloria 2018 Bistrita Nasaud/Rumunia)
Prawoskrzydłowe: Magda Balsam (MKS FunFloor Lublin), Aneta Promis (KGHM MKS Zagłębie Lubin)
Obrotowe: Klaudia Grabińska (EKS Start Elbląg), Aleksandra Olek (MKS FunFloor Lublin), Marlena Urbańska (Molde HK Elite, Norwegia)
Następne
17:00
Tunezja
17:00
Chiny
17:00
Francja
17:00
Tunezja
17:00
Polska
17:00
Chiny
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1028 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (93 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.