| Piłka nożna / Reprezentacja U21
Prowadzili przez długi czas, ale roztrwonili przewagę... Kadra U21 prowadzona przed Adama Majewskiego zremisowała w Turcji mecz towarzyski z Danią 3:3 (1:0). Był to przedostatni sparing przed czerwcowym Euro U21.
1:0 (15') Mariusz Fornalczyk ruszył lewą stroną i został zatrzymany dopiero na linii pola karnego przez Lucasa Heya. Sędzia podyktował "jedenastkę" (mogło się jednak wydawać, że do faulu doszło jeszcze przed linią), którą wykorzystał Kacper Kozłowski, strzałem po ziemi.
2:0 (56') Arkadiusz Pyrka poradził sobie z dwoma obrońcami, znalazł lukę i uderzył między rywalami.
2:1 (64') Jakub Mądrzyk nie zdołał wrócić na bramkę po wybiciu piłki, co wykorzystał Thomas Jorgensen, uderzając zza pola karnego.
2:2 (69') Luca Kjerrumgaard ograł w polu karnym Ariela Mosóra i skutecznym uderzeniem wyrównał.
3:2 (85') Jeden z Duńczyków ubiegł Mądrzyka po dośrodkowaniu i skierował piłkę do siatki.
3:3 (87') Tomasz Pieńko strzelił gola głową po dośrodkowaniu Kajetana Szmyta.
Od początku Polacy grali odważniej i częściej atakowali niż Duńczycy. Chociaż Mariusz Fornalczyk i Filip Szymczak nie wykorzystywali szans, biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie. Duży w tym udział pierwszego z wymienionych zawodników, bo po faulu na nim podyktowano rzut karny, który wykorzystał Kozłowski (15). W kolejnym kwadransie kilka sytuacji miał Szymczak, ale za każdym razem brakowało mu wykończenia, choć dobrze się ustawiał w "szesnastce". Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0.
Początek drugiej połowy przyniósł podwyższenie prowadzenia Polaków, a szansę wypracował i wykorzystał Pyrka (56). Później jednak w kadrze Majewskiego doszło do wielu zmian i... roztrwonienia przewagi. Najpierw gola strzelił Jorgensen (64), a pięć minut później wyrównał Kjerrumgaard (69). Później próbował dać prowadzenie Polakom Jakub Kałuziński, ale jego strzał nie postraszył bramkarza. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, Wynik ustaliło trafienie po akcji dwóch piłkarzy Zagłębia Lubin, Szmyta i Pieńki.
W trakcie zgrupowania w Turcji reprezentacja Polski U21 zagra jeszcze z Ukrainą (25.03). Będzie to ostatni sprawdzian kadry Majewskiego przed mistrzostwami Europy U21, które zostaną rozegrane w czerwcu. W turnieju Polacy będą rywalizować w fazie grupowej z Gruzją (11.06), Portugalią (14.06) i Francją (17.06). Transmisja meczów w Telewizji Polskiej.
0 - 1
Bułgaria U21
3 - 3
Niemcy U21
3 - 1
Kosowo U21
0 - 4
Polska U21
2 - 1
Bułgaria U21
1 - 0
Izrael U21
0 - 1
Kosowo U21
1 - 3
Polska U21
1 - 10
Niemcy U21
1 - 0
Estonia U21
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (960 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.