Dublet Roberta Lewandowskiego w niedzielnym starciu z Gironą pozwolił mu utrzymać przewagę w klasyfikacji strzelców La Ligi nad Kylianem Mbappe. Polak w wieku 36 lat zmierza po drugą koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej. – Wiele osób mówi o moim wieku, ale pod względem fizycznym czuję się znakomicie. Chcę grać na najwyższym poziomie jeszcze kilka lat – powiedział po spotkaniu dziennikarzom DAZN.
Mimo, że w pierwszej połowie starcia z Gironą kapitan reprezentacji Polski nie błyszczał, po przerwie stał się jednym z bohaterów Barcelony. Najpierw "Lewy" popisał się fantastycznym instynktem i czasem reakcji, efektownie składając się do uderzenia po zgraniu głową przez Fermina, co wyprowadziło Barcelonę na prowadzenie. Kilkanaście minut później pewnie wykończył szybką kontrę, zapewniając drużynie spokój w końcówce meczu.
Był to bramki numer 37 i 38 w klubowych barwach w tym sezonie, uwzględniając wszystkie rozgrywki. W samej lidze Polak ma na koncie 25 goli, co jest już jego najlepszym osiągnięciem w Barcelonie – dwa lata temu do zostania królem strzelców wystarczyły mu 23 trafienia.
Po końcowym gwizdku Lewandowski stanął przed kamerami DAZN. – Wiele osób mówi o moim wieku, ale pod względem fizycznym czuję się znakomicie. Patrząc na dane, nie ma większej różnicy między tym co teraz, a kilka lat temu. Wiem, że pracuję równie ciężko, co zawsze i chcę grać na najwyższym poziomie jeszcze kilka lat – zadeklarował. Jego słowa potwierdza fakt, że w niedzielę pobił on rekord Ferenca Puskasa, jeśli chodzi o ligowe gole strzelone po 36. urodzinach.
Polak wciąż liczy się w walce nie tylko o koronę króla strzelców w Hiszpanii czy Lidze Mistrzów, lecz również o Złotego Buta. W tej klasyfikacji "Lewy" traci dwie bramki do Mohameda Salaha z Liverpoolu. Zapytany o ten fakt stwierdził, że w pierwszej kolejności liczy się dla niego wynik drużyny... lecz nie ukrywał, że czeka na swoją 100. bramkę w barwach Barcelony. W chwili obecnej jego licznik wskazuje 97 trafień. – To moje marzenie. Mamy przed sobą jeszcze wiele spotkań. Chcemy zagrać w finale Pucharu Króla, Ligi Mistrzów oraz wygrać mistrzostwo Hiszpanii – powiedział Lewandowski.
Kiedy mecz: 2 kwietnia (środa), godzina 21:30
Gdzie oglądać: od 20:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV, od 21:10 w TVP 1
Kto skomentuje: Dariusz Szpakowski, Marcin Żewłakow
Prowadzący studio: Patryk Ganiek
Reporterka: Maja Strzelczyk
Goście/eksperci: Cezary Wilk
0 - 3
FC Barcelona
4 - 2
Sevilla FC
0 - 4
Atletico Madryt
1 - 1
Osasuna
1 - 2
Celta Vigo
0 - 0
Mallorca
3 - 0
Real Valladolid
2 - 0
Las Palmas
2 - 0
Real Sociedad
1 - 1
Valencia CF
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.