Iga Świątek już wkrótce przystąpi do rozgrywek na kortach ziemnych, gdzie czeka ją obrona znacznej części dorobku punktowego w rankingu WTA. Polka potwierdziła już swój udział w jednym z najważniejszych turniejów tego etapu sezonu, czyli WTA 1000 w Rzymie.
Choć rozpoczynająca się właśnie część sezonu jest dla Świątek ulubioną i najbardziej obfitującą w sukcesy, w tym roku może także okazać się wyjątkowo wymagającą. Na tenisistce ciąży bowiem presja obrony punktów za ubiegłoroczne triumfy w Madrycie, Rzymie i Paryżu.
Udział Polki w turnieju w Madrycie został ogłoszony przez organizatorów już dwa tygodnie temu, a teraz jej nazwisko pojawiło się także na wstępnej liście zawodniczek, które powalczą o tytuł w Rzymie. Trudno było spodziewać się innego scenariusza. Jeśli Polka myśli o tym, by jej strata do Aryny Sabalenki, która już teraz wynosi 3071 punktów, nie powiększyła się jeszcze bardziej, musi wziąć udział we wszystkich głównych turniejach na mączce.
Ostateczną listę zawodniczek poznamy tuż przed rozpoczęciem turnieju, jednak póki co widnieją na niej nazwiska wszystkich czołowych tenisistek. Oprócz Świątek na liście turnieju w Rzymie znalazły się także dwie inne Polki, Magdalena Fręch i Magda Linette.
Zanim rozpocznie się rywalizacja w "tysięcznikach" i paryskim Wielkim Szlemie, Świątek czeka jeszcze przetarcie w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, gdzie rok temu dotarła do półfinału.
Stuttgart WTA 500: 14-21 kwietnia
Madryt WTA 1000: 22 kwietnia – 4 maja
Rzym WTA 1000: 6-18 maja
Roland Garros: 25 maja – 8 czerwca
Isabelle Haverlag, Alicja Rosolska
TRWA 1 - 0
Oksana Kałasznikowa, Lara Salden
Bernarda Pera
TRWA 1 - 0
Linda Noskova
Magdalena Fręch
odwołany
Rebecca Sramkova
Mirra Andriejewa
odwołany
Marta Kostiuk
Emma Navarro
2 - 0
Beatriz Haddad Maia
Eva Lys
0 - 2
Jasmine Paolini
Elsa Jacquemot, Jessika Ponchet
2 - 0
Makoto Ninomiya, Katarzyna Piter
Warwara Graczowa
2 - 0
Sonay Kartal
Eden Silva, Kimberley Zimmermann
0 - 2
Bernarda Pera, E. Ruse
Maria Sakkari
1 - 2
Jessica Bouzas Maneiro
Mirra Andriejewa
10:35
Erika Andriejewa
J. Aleksandrowa, Shuai Zhang
10:40
Miyu Kato, Aldila Sutjiadi
Desirae Krawczyk, Jessica Pegula
12:00
Nicole Melichar, Ludmiła Samsonowa
Magdalena Fręch
12:00
Sara Errani
Timea Babos, Luisa Stefani
13:30
Jelena Ostapenko, Dajana Jastremska
Bianca Andreescu
11:00
Suzan Lamens
Moyuka Uchijima
11:00
Nuria Brancaccio
Elina Switolina
12:30
Jil Teichmann
E. Ruse
12:30
Camilla Rosatello
Shuko Aoyama, Moyuka Uchijima
14:00
Aleksandra Krunić, Sabrina Santamaria
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.