Do szokującej tragedii doszło w Chinach. W wieku 28 lat zmarł Aaron Boupendza. 35-krotny reprezentant Gabonu, a w przeszłości król strzelców ligi tureckiej, wypadł z okna 11. piętra chińskiego budynku.
Jak informuje turecki "Fanatik", do tragicznego zdarzenia doszło w chińskim Hangzhou. 28-latek miał zginąć po upadku z 11. piętra. Chińskie władze wszczęły śledztwo w sprawie jego śmierci, rozważając trzy możliwe scenariusze: samobójstwo, przypadkowy upadek lub morderstwo.
Boupendza reprezentował barwy francuskiego Bordeaux, katarskiego Al-Arabi, saudyjskiego Al-Shabab, rumuńskiego Rapidu Bukareszt, amerykańskiego FC Cincinnati, a ostatnio grał w chińskim Zhejang FC. Zdecydowanie najlepszym okresem w jego karierze był ten w sezonie 2020/2021, gdzie w barwach Hataysporu, został królem strzelców ligi tureckiej.
W latach 2016-2023 zanotował 35 występów dla reprezentacji Gabonu, w których zdobył osiem bramek.
"Nie mam słów, spoczywaj w pokoju mój bracie" – napisał na Instagramie były kolega Boupendzy z kadry, Pierre-Emerick Aubameyang.