Michał Probierz dalej próbuje znaleźć najlepsze rozwiązania dla reprezentacji Polski. Rewolucji w kadrze na czerwcowe zgrupowanie nie ma, a selekcjoner stawia na testowanych już wcześniej piłkarzy. Daje kolejną szansę też tym, którzy na razie go nie zachwycili. W tym gronie jest Maximillian Oyedele, którego przydatność w kadrze w wątpliwość podał były reprezentant Polski – Tomasz Łapiński.
Miesiące mijają, reprezentacja Polski pod wodzą Michała Probierza rozgrywa kolejne spotkania, ale dalej swoim stylem, eufemistycznie rzecz ujmując, nie zachwyca. Dużym sprawdzianem dla kadry będzie czerwcowe zgrupowanie, podczas którego czeka ją bardzo trudny wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw świata z Finlandią. W nim biało-czerwoni będą musieli sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego.
W większości Probierz postawił na sprawdzone już postaci. W gronie tych, którzy debiut mają już za sobą, jest m.in. Maximillian Oyedele. To jednak jeden z tych piłkarzy, którzy w opinii publicznej na razie zawiedli.
Debiut w kadrze piłkarz Legii zaliczył w październiku ubiegłego roku i został wówczas rzucony na głęboką wodę w starciu z Portugalią na PGE Narodowym, które rozpoczął od pierwszej minuty. Później było jeszcze 29 minut przeciwko Chorwacji, ale też przeciętne. Zaczęto wówczas podawać w wątpliwość, czy to piłkarz już gotowy na grę w dorosłej kadrze.
– Mam wątpliwości, czy Maxi Oyedele to format reprezentacyjny. Zaliczył on falstart przy dużej pomocy trenera Probierza. Później kontuzje i problemy zdrowotne skomplikowały sytuację. Teraz jest lepiej, natomiast czy jest to zawodnik, który nam mocno pomoże, aby lepiej funkcjonowała druga linia? Mam trochę wątpliwości – ocenił w rozmowie z Kacprem Tomczykiem z TVP Sport były reprezentant Polski – Tomasz Łapiński.
Kiedy mecz: 6 czerwca (piątek), godzina 20:45
Gdzie oglądać: od 19:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV, transmisja również w TVP 1
Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow
Prowadzący studio: Mateusz Borek
Reporterzy: Hubert Bugaj, Jacek Kurowski (boisko)
Goście/eksperci: Artur Wichniarek, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Mielcarski, Robert Podoliński (boisko)
2 - 1
Polska
1 - 1
Albania
2 - 0
Cypr
0 - 4
Austria
3 - 0
Andora
8 - 0
Malta
4 - 3
Walia
0 - 1
Norwegia
2 - 1
Gibraltar
5 - 1
Czechy
14:00
Walia
16:00
Turcja
16:00
Malta
18:45
Belgia
18:45
Irlandia Północna
18:45
Hiszpania
18:45
Polska
18:45
Niemcy
18:45
Białoruś
18:45
Azerbejdżan
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1009 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.